Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková prežíva šťastné obdobie – ako v kariérnej oblasti, tak aj v súkromí. V poslednej dobe sa jej totiž podarilo dosiahnuť niekoľko významných víťazstiev, blondínka však priznáva, že do budúcna už začala uvažovať aj o iných veciach.

V nedávnom rozhovore pre RTVS populárna tenistka odhalila niekoľko zaujímavostí zo svojho súkromia. V prvom rade priznala, že je šťastná vďaka mnohým úspechom a výhram, ktoré sa jej podarilo dosiahnuť za posledný rok. Asi najväčšie prekvapenie pripravila pre fanúšikov, keď na prestížnom turnaji US Open zdolala svetoznámu tenistku Kerberovú. Všetko teda nasvedčuje tomu, že špičková športovkyňa má na kurte ešte stále čo ukázať.

dominika cibulkova

Napriek tomu sa už 29-ročná tenistka v duchu pripravuje na to, že by sa mohla čoskoro venovať rodinnému životu. Ako sama priznáva, časté cestovanie po celom svete a náročné tréningy vedia byť po čase vyčerpávajúce. „Snažím sa ako športovec s tým bojovať, cestovanie je naozaj veľmi náročné. Na budúci rok si chcem dať kratšie ciele. Na druhej strane, po finále na Australian Open a titule z Masters som v kútiku duše začala veriť v nejaký ten grandslamový titul. Tým, aký mám náročný tenis, sa musí spojiť veľa vecí, aby som vyhrala taký veľký turnaj. Ak by sa to podarilo, rovno tam by som skončila. Už som si na kurte zažila toho veľmi veľa,“ povedala Dominika o svojich plánoch ohľadne možného ukončenia kariéry.

Krátko nato prišla na rad otázka, kde si úspešná hráčka predstavuje samú seba tak o 5 rokov, pričom Cibulková s odpoveďou vôbec nezaváhala. „Vtedy by som už chcela byť mama. Budem mať tridsaťštyri rokov a síce neviem, aké to je mať jedno dieťa, ale vtedy by som už rada chodila s druhým bruchom,“ dodala na záver usmievavá plavovláska.

dominika cibulkova

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram/DomiCibulkova