Desiaty ročník Bratislavských módnych dní úspešne ukončila exkluzívna prehliadka večerných šiat. Nakoľko sa pomaly blíži plesová sezóna, módna show poskytla množstvo inšpirácie, čo bude túto sezónu trendy.

Už len samotný priestor Grand Hotela River Park dal prehliadke ten správny punc luxusu. Samozrejme, celú atmosféru postupne vygradovali jednotlivé ohromujúce večerné róby z dielní známych slovenských a českých návrhárov. Na móle sa predviedli modely od šestnástich dizajnérov, medzi ktorými nemohli už tradične chýbať ani tie detské od módneho domu Alizé, ktorý celý večer otvoril. Svoju tvorbu postupne ukázali Zuzana Haková, Zlatica Hujbertová, Jana Pištejová, Lukáš Kimlička, Jana Jurčenko, Róbert Vrzala, Róbert Bartolen, Veronika Hložníková, Rozbora Couture, La Rena, Marmare Fashion Design, Ida Sandor, Katie Q, Otto Berg, Alizé, Collectivee, Beata Rajská a Jana Pištejová v spolupráci s Katarínou Feix. Záver večera patril Veronike Hložníkovej a jej extravagantnému modelu, ktorý predviedla Soňa Skoncová. Pri tvorbe sa inšpirovala´legendárnou postavou Alžbety Báthoryovej a pár slov k tomu povedal aj sám pán režisér Juraj Jakubisko, ktorý prijal pozvanie aj so svojou pani manželkou.

6

V modeloch dominovali farby ako čierna, zlatá, béžová, biela. Objavila sa však aj výrazná červená či ružová. Z materiálov najčastejšie prevládali jemné, nadýchané šifóny, krajky a hodváb. Vskutku sa bolo na čo pozerať. Príjemný večer nabitý pozitívnou energiou, doplnený o krásne šaty a ženy, ukončila recepcia v nádherných priestoroch hotela. Ideálna pomyselná bodka za jubilejným desiatym ročníkom DMB.

Foto: Facebook