Svetlá, kamera, klapka– Marilyn Monroe varí večeru! Hollywoodska diva a hviezda pamätných snímok, ako Niekto to rád horúce či Páni majú radšej blondínky, sa nečinila len na filmovom plátne, ale aj v kuchyni. Dôkazom je jej vlastnoručne napísaný recept na prípravu moriaka na deň Vďakyvzdania.

Božská Marilyn prichystala plnku z francúzskeho bochníka namočeného v studenej vode, z piatich bylín, korenia a orechov. Samotného moriaka potrela maslom, okorenila, posolila a rúru vyhriala ešte pred pečením na 350 stupňov. Herečka sa vyjadrila, že morčacie drobky, podobne ako aj hovädzie mäso, sa pečú bez oleja.

mmvari1

Herečka celkovo používala málo tuku a na to, aby udržala ingrediencie „pokope“, nespomína žiadne vajíčka ani nič podobné. Prípravu ukončila pridaním hrsti nastrúhaného parmezánu a nešpecifikovaného množstva petržlenovej vňate. Moriaka servírovala so zemiakmi, šampiňónmi z konzervy a s čerstvým zeleným hráškom.

mm55

Marilyn Monroe svoju vášeň k vareniu nikdy neskrývala. V 50. rokoch dokonca napísala dve kuchárske knihy, ktoré boli predané v roku 1999 na aukcii jej osobných vecí.

mar

Zdroj: chatterbusy.blogspot.sk | Foto:flickr.com, pixelstalk.net, kniha Fragmenty