Máte sedavé zamestnanie? V tom prípade ste jednou z mnohých žien, ktorých chrbtica dennodenne trpí. Urobte niečo so svojím zdravím, kým nie je neskoro. Týchto 6 cvikov vám prinesie skutočnú úľavu, a to sa im stačí venovať len pár minút denne! Tak poďme na to! :)

 

1. Hviezdica

Ľahnite si na zem, vystrite končatiny a v tejto polohe chvíľu zotrvajte. Následne otočte ruky na jednu stranu a boky na opačnú stranu. Dôležité je, aby ste cvik robili precízne a pomaly!

Cviky na chrbticu.

2. Rolling Stone

Úžasný cvik pre všetky lenivé dámy! Stačí vám obyčajná stolička a teplá podložka. Ľahnite si na zem a vyložte nohy na stoličku, viď obrázok. Cvik napomáha obnoviť správny krvný obeh v tele a príjemne pri ňom po celom dni zrelaxujete. Chrbtica sa vám poďakuje!

Cvik na chrbitcu.

3. Hadia žena

Had je vo zvieracej ríši známy svojím ladným pohybom a ohybnosťou, stal sa aj námetom tohto cviku. Ľahnite si na brucho, podopierajte sa palcami na nohách a dlane položte na podložku, ako vidíte na obrázku. Začnite dvíhať trup tak vysoko, ako to len pôjde. Podstatné je, aby ste cítili napnutie svalov.

Cvik na chrbticu.

4. Embryo

Dajte sa do polohy dieťaťa v matkinom lone- ležte na chrbte, pokrčte nohy a ťahajte ich smerom k žalúdku. Vydržte v tejto pozícii 30 sekúnd až minútu.

Cvik na chrbát.

5. Stoj v rohu

Podstatou tohto cviku je uvoľnenie všetkých svalov. Vhodná je fitlopta, no ak ju nemáte, postačí vám aj operadlo pohovky alebo stolička.

Cvik na chrbticu.

6.Pletenica

Ľahnite si na chrbát, jednu nohu pokrčte a podložte pod koleno druhú nohu. Uchopte spodnú nohu a pomaly ju ťahujte k sebe a dvíhajte druhú nohu, ktorá je nad ňou. Vydržte v tejto polohe cca 30 sekúnd a zopakujte 8-krát s každou nohou.

Cvik na chrbticu.

Zdroj/Foto: takprosto.cc