Blíži sa letná sezóna a vám sa zdá, že zasa nemáte čo na seba? Poobzerajte sa dobre po svojom šatníku. Niektoré módne trendy sa vracajú ako bumerang. Tu je niekoľko kúskov, ktoré máte možno ešte odložené. Takže do toho, nebojte sa a recyklujte!

 

Nohavice na traky

No v toto sme už hádam ani nedúfali! Nohavice s náprsenkou alebo „salopette“ sú však späť v celej svojej kráse, akoby ani nikdy neodišli. Treba uznať, že ide o nesmierne pohodlný kúsok, čo je pochopiteľné, keďže sú to prakticky pracovné nohavice či ak chcete, montérky. Okrem toho, že sa dobre nosia, zakrývajú aj väčšie či menšie nedostatky postavy, najmä v kritickej oblasti brucha a bokov. Niekto by mohol namietať, že pôsobia priveľmi chlapčensky či infantilne, záleži však na vás, s čím ich skombinujete a ako ich budete nosiť. Výsledok môže príjemne prekvapiť!


salopette

„Flat“ sandále

Módni vizionári ich zaradili už do svojich minuloročných letných kolekcií, no a dnes ich už ponúkajú všetci. Nosia sa nízke sandále s minimalistickou strohou fazónou, ktoré v niektorých prípadoch pripomínajú prezúvky. V trende sú aj gladiátorské topánky, ktoré máme určite ešte odložené spred niekoľkých rokov. Ak ste vyznávačkou tenisiek a inej plátennej obuvy, neodkladne si musíte zadovážiť aspoň jeden kus s kvetinovou potlačou. V prípade, že nemáte štíhle lýtka a túžite po výške, v móde sú pohodlné sandále s výrazným opätkom.

kolaz topanky

Vzor „vichy“

Niekomu pripomína obrus či kuchynskú utierku, a nie je to až taký veľký omyl. Pôvodne sa totiž používal predovšetkým na cenovo dostupný domáci textil, ktorý sa priemyselne vyrábal vo francúzskej oblasti Vichy, odtiaľ ten názov. No už od tridsiatych rokov minulého storočia má tento jednoduchý dvojfarebný kockovaný vzor svoje pevné miesto vo svetovej móde. Pôsobí nežne a pripomína dávne časy. Obľubovala ho Brigitte Bardot aj Katharine Hepburn. Okrem klasických košieľ ho dnes môžete nosiť tiež na doplnkoch, ako sú kabelky, tenisky či textilná bižutéria. Zaujímavosťou je, že pravý vzor vichy nemá rub a líc, keďže sa tká z už zafarbených vlákien, a tak je rovnomerne sýty po oboch stranách. V anglo-saských krajinách je označovaný aj ako „gingham“.

vichy

Štýl boho-chic

V podstate z letnej módy nevychádza, pretože akoby bol jej synonymom. Je výrazom slobodnej mysle, veselosti a neviazanosti, ktorá k tomuto ročnému obdobiu neodmysliteľne patrí. Veľvyslankyňou tohto štýlu je americká herečka Sienna Miller. Spája v sebe prvky hippie a bohéme. Sú preň charakteristické živé farby a pestré potlače, ľahké splývavé aj transparentné materiály, široké dlhé sukne, tuniky, vesty, vyšívané aplikácie, čipka, strapce, doplnky z kovu, kože či kameňov a romantické prvky. Vytvoriť si letný šatník v štýle boho-chic je staviť na istotu, ak vám však jeho prílišná pestrosť nevyhovuje, zaobstarajte si aspoň jeden kúsok, ktorý môžete dokombinovať menej uletenými nohavicami či topom.

boho chic

Zvonové džínsy

Dolu rozšírený strih nohavíc sa vracia viac menej periodicky, za čo sú vďačné najmä ženy so širšími bokmi, pre ktoré sa éra slim nohavíc stala nočnou morou. Ak si k nim obujete vyššie topánky, nádherne predĺžia siluetu. Ak zvonové džínsy nevlastníte alebo tie staré už neoblečiete, investujte s pokojom v duši do nového kúsku. Hoci výjdu z módy, onedlho sú späť.

Nohavice „palazzo“

Vyzerajú tak trochu ako nohavice od pyžama a rovnako pohodlne sa nosia. Za ich zrodom nehľadajte nikoho iného ako nesmrteľnú Coco Chanel, ktorá bolo vo svojich časoch módnou revolucionárkou. Pri svojej návšteve Benátok si zvolila práve tento druh nohavíc, keďže jej dovoľovali voľne sa pohybovať a predovšetkým bez obáv vystupovať a nastupovať do gondoly pri prehliadke miestnych pamätihodností. Termín „palazzo“ teda odkazuje na benátske paláce. Mali by ste ich rozhodne nosiť, ak máte pekne formované pozadie. Naopak nepristanú majiteľkám plochého zadočku. Súčasní návrhári predkladajú tieto nohavice aj v strihu „culottes“, teda niečo medzi klasickými širokými nohavicami a nohavicovou sukňou. Tento kúsok však treba vedieť nosiť a správne skombinovať.

palazzo

Foto: Pinterest