Mnohé ženy pociťujú počas menštruácie silné bolesti v oblasti brucha, chrbtice či hlavy, ktoré im výrazne znepríjemňujú bežný život. Ak im chcete predísť, nesiahajte automaticky po tabletkách od bolesti a nepreležte nevyhnutne celý deň v posteli. Bolesť skúste vyliečiť vďaka týmto alternatívnym spôsobom, ktoré vám počas vašich dní pomôžu aj bez piluliek. 

 

Teplo

Či už ide o suché teplo alebo horúcu sprchu, väčšine žien pomáha práve táto alternatíva, ktorá uvoľňuje svaly a dochádza tak k lepšiemu prekrveniu tela. Priložte si k boľavému miestu nahriaty uterák a ľahnite si s ním aspoň na 15 minút.

Pohyb

Ženy, ktoré sa pravidelne venujú aeróbnemu cvičeniu, znižujú riziko bolesti počas svojich dní až o polovicu! Neváhajte a vyskúšajte jedno z najúčinnejších, ktorým je napríklad joga.

medicine_pharmacy_pills_fake_law_98419_1366x768

Čaj

Čaj proti kŕčom je skvelým pomocníkom, ktorý vám pomôže v najhorších, najmä prvých dňoch menštruácie. Zvoliť však môžete aj bylinkové čaje, ktoré uvoľňujú, ako mäta, fenikel, medovka alebo kamilka.

Správna strava

V takýchto dňoch obmedzte príjem ťažkých a mastných jedál, nesoľte a jedzte menej mliečnych výrobkov, ktoré môžu zapríčiniť zápchu. Naopak, zvýšte príjem celozrnných výrobkov, strukovín a zeleniny.

Foto: Wallpaperscraft