Patríte aj vy k ženám chytajúcim paniku pri pohľade na to roztomilé osemnohé zvieratko snažiace sa pomalými krokmi dostať do vašej blízkosti? Pokiaľ áno a už pri tejto predstave vami prešla poriadna dávka zimomriavok, nebojte sa! Máme pre vás dokonalý návod na to, ako pavúčiky navždy vyštvať z vášho „teritória“.

Ak aj vy trpíte arachnofóbiou, alebo teda strachom z pavúkov, máme pre vás zo začiatku jeden malý „fun fact“. Vedeli ste, že len 1% ľudí trpiacich touto úzkosťou vyhľadá odbornú pomoc? Tak ruku na srdce, dámy, ktorá z vás sa snažila proti tejto fóbii bojovať? ? Ale späť k veci. Pripravili sme si pre vás top 4 triky, vďaka ktorým týchto roztomilých návštevníkov z domu navždy vyženiete.

1. Citrusy

Povieme vám malé tajomstvo. Pavúky doslova neznášajú citrusové plody. Preto vám odporúčame využiť túto zákernú radu vo svoj prospech – vyskúšajte citrónmi potrieť miesta, kde sa objavujú najčastejšie.

2. Ocot

Ďalším kvalitných „repelentom“ je ocot s jeho výraznou arómou. Zmiešajte ocot s vodou v pomere 1:2 a máte dokonalú zbraň využiteľnú napríklad aj na záhrade.

3.Vôňa mäty

Pri tejto voňavej bylinke platí rovnaké pravidlo ako pri octe – pavúky ju nemôžu zniesť. Preto zmiešajte osem kvapiek esencionálneho oleja s vôňou mäty a tekuté mydlo. Takisto získate prostriedok pripravený do akcie.

4. Gaštany

Baví vás vytvárať rôzne dekorácie, ktorými ozvláštnite pohodlie domova? Máme pre vás skvelú správu! Môžete „zabiť dve muchy jednou ranou“ tým, že do výzdoby zakomponujete gaštany či iné orechy. Umiestnite ich na parapetu a uisťujeme vás, že orechová vôňa pavúky od vašich okien poriadne odpudí.

Foto: Depositphotos.com, YouTube l Zdroj: YouTube