Milovníkov slovenského divadla čakal ďalší šok. Veľký návrat obľúbenej herečky Petry Vajdovej, ktorej meno sa po dlhom čase objavilo v obsadení predstavenia s názvom Rivers of Babylon od Petra Pištánka, skončilo poriadnym fiaskom.

Talentovaná Petra Vajdová sa stratila z akéhokoľvek dosahu médií, priateľov či kolegov. Po tom, čo jej zistili v krvi alkohol pri závažnej autonehode, sa umelkyňa stiahla do úzadia a rozhodla sa nastúpiť na psychiatrickú liečebňu v Čechách, kde bojovala so závislosťou na alkohole. Toto rozhodnutie sprevádzala aj PNka, ktorú dala herečka v divadle pred svojím nástupom na odvykačku.

Dnes už má Petra to najťažšie za sebou a spolu s novým priateľom, ktorého si našla v liečebni, pred problémami skutočného sveta utiekla do neďalekého Chorvátska. Jej nový milenec Martin je totiž ženatý, pričom prvé stretnutie s jeho manželkou skončilo fyzickým útokom na známu herečku.

Napriek týmto nedávnym strastiplným udalostiam sa milovníci slovenského umenia potešili, keď v divadelnom programe uvideli meno jednej z najznámejších herečiek. Lístky boli vypredané v priebehu pár hodín a všetci len napäto čakali, ako Vajdová zvládne svoj veľkolepý návrat.

Čo však nikto nečakal, bolo zrušenie očakávanej hry len niekoľko hodín pred jej začiatkom. Dôvodom mal byť zlý zdravotný stav jedného z hercov, čo vyvolalo domnienku o Petrinom opätovnom zlyhaní. Pravda je však úplne iná.

Hovorkyňa SND Izabela Pažítková uviedla veci na pravú mieru vo chvíli, keď objasnila všetky okolnosti ohľadom zrušeného predstavenia. Petra sa údajne na javisku nemala objaviť vôbec, a to napriek tomu, že bolo jej meno uvedené na zozname hercov. Vajdovej náhradou má byť stále herečka Natália Germáni, čo nasvedčuje tomu, že jej boj s alkoholom a práceneschopnosť stále pokračuje.

Toto fiasko vyvolalo v dave divákov, ktorí len nechápavo krútili hlavami, ešte väčší rozruch. Išlo o šikovný marketing alebo sa Petrine meno skutočne objavilo v programe len „omylom“?

Foto: Facebook l Zdroj: plus7dni.pluska.sk