Cover verzií legendárnych skladieb skupiny Queen nikdy nie je dosť! Najnovšie sa k nim pridáva slovenská tvorba od talentovaných hudobníkov – huslistky Victorie Linnen a klaviristu Petra Zbraneka!

Huslistka Victoria Linnen a klavirista Peter Zbranek si vzali do parády jeden z najäčších svetových hitov všetkých čias Bohemian Rhapsody. Nápad na spoluprácu prišiel už pred dvomi rokmi, kedy skupina Queen oslávila 50. výročie od založenia. Klavírno-husľovou verziou tejto ikonickej piesne sa tak dvojica rozhodla vzdať hold nielen Freddiemu Mercurymu, ale aj celej kapele.

K hudobnej novinke, ktorá je ako pohladenie pre dušu, vznikol i rovnako nádherný videoklip, a to pod taktovkou fotografa a kameramana Raymonda Petrika. Atmosféru skladby dotvárajú baletky Natália Novická a Liliana Palenčárová – spolu s Victoriou a Petrom v klipe vystupujú v bielych a čiernych kostýmoch, čo podčiarkuje rôznorodosť pomalšej a rýchlejšej časti piesne.  

„Obaja máme veľmi radi tvorbu Queen. Covery ich piesní sú často súčasťou nielen našich  sólo vystúpení, ale aj spoločných koncertov, na ktorých hráme prevažne inštrumentálne verzie  svetoznámych hitov a filmovú hudbu. Nahrať Bohemian Rhapsody bolo pre nás veľkou výzvou,“ uvádza Peter Zbranek.

Zdroj/Foto: Victoria Linnen