Už prešiel nejaký ten rôčik, ako nás za srdce chytila a vryla sa doň poriadne hlboko romantická balada Untitled. Určite ju máte v pamäti ešte aj dnes a presne o mesiac si ju budete môcť vypočuť a spolu s jej interpretmi zaspievať aj naživo. Kanadská partia Simple Plan totiž pomaly začína baliť kufre do Prahy!

Untitled, Welcome To My Life, Shut Up či Crazy. To sú hity, ktorými nás pred pár rokmi opantali punkrockeri zo Simple Plan. Z pojašených mladíkov, menovite Pierra Bouviera, Chucka Comeaua, Davida Desrosiersa, Sebastiena Lefebvrea a Jeffa Stincoa, vyrástli príťažliví muži, o ktorých charizme a najmä veľkom hudobnom talente sa budete môcť presvedčiť aj na vlastné oči. Títo sympatickí Kanaďania vystúpia presne o mesiac, konkrétne 5. marca 2016, v pražskej Malej športovej hale.

Formácia zoskupená okolo speváka Pierra sa u našich českých bratov zastaví v rámci európskeho turné k novému albumu Taking One For The Team, ktorý vyjde 19. februára. Z neho už môžete poznať aj prvé lastovičky, a to I Do Not Wanna Go To Bed a Boom, pričom práve dnes kapela na svojom Twitteri predstavila úplne horúci v poradí už tretí singel z očakávaného nosiča aj spolu s videoklipom nazvaný Opinion Overload. Avšak chlapci na koncerte určite neodohrajú len nové skladby, ale už aj spomínané známe hity či ďalšie single, ktoré im vyšli počas hudobnej kariéry.

Simple Plan do Prahy zavítajú aj s dvomi predkapelami. Jednou z nich bude elektronicko-rocková skupina Ghost Town z Kalifornie, ktorú tvoria Kevin “Ghost” McCullough, Alix “Monster” Koochaki a Manny “MannYtheDrummeR“ Dominick. Nejde o žiadnych nováčikov, kapela už vydala tri albumy, množstvo singlov a dokonca sa aj niekoľkokrát umiestnila v predajných rebríčkoch. Druhým predskokanom bude londýnska formácia The Bottom Line, ktorá v roku 2012 vydala svoje EP Another Pop Punk EP a v roku 2013 úspešný album Role Models?.

Čo dodať na záver? Snáď len, že sa 5. marca vidíme v Prahe! 🙂

Simple Plan – Untitled

Ghost Town – You’re So Creepy

The Bottom Line – Insecure