Barbora Švidraňová sa prednedávnom stala mamičkou svojho prvého dieťaťa, syna Gabriela, ktorého má so súčasným partnerom Francescom. Síce o pôrode a materstve doteraz veľmi nehovorila, fotkami jej nového anjelika nešetrí a veselo ich pridáva na sociálne siete.

Jedna z najúspešnejších slovenských herečiek sa rozhodla prehovoriť o téme, ktorá je pre mnohé mamičky úplné tabu. Prezradila, že výchova malého Gabriela jej dala zabrať najmä v prvých týždňoch materstva, kým pochopila jeho gestá či dôvody, pre ktoré plače, zatiaľ čo sa ona zotavovala po náročnom zákroku.

A práve ten bol pre ňu kameň úrazu. „Bolo to rýchle a neplánované. Zrazu mi oznámili, že ho musia vybrať a nebol čas na nič iné,“ prehovorila Barbora pre magazín Šarm. „Je to zvláštne, ako sa veci môžu zvrtnúť v sekunde. Celé tehotenstvo som mala bezproblémové a potom nakoniec musel ísť von cisárskym. Sekcia nie je bolestivá, lebo po umŕtvení si vôbec necítite polovicu tela.“

Okrem toho priznala, že pri pôrode je veľmi dôležitá najmä psychika: „Viete len, že vami hýbu, a keď vám dieťa vyberú, tak je to tlak, ako vám spľasne brucho. Horšie na psychiku je príprava okolo, a to, že vám nezostáva nič iné, len absolútne dôverovať lekárom.“

V jednom sa však herečka zhodne zrejme s každou mamičkou, ktorá si prešla podobnými problémami. „Takže pôrod, v rámci možností, prebehol hladko. Horšia bola rekonvalescencia. Ale ten pocit, keď som malého po prvýkrát počula plakať, keď mi ho priložili a mohla som ho hneď po pôrode vybozkávať, bol neopísateľne krásny,“ dodala talentovaná herečka i speváčka v jednom.

Foto: Instagram l Zdroj: Pluska.sk