Muži si občas myslia, že sme čarodejnice. Samozrejme, takto len odpútavajú pozornosť od svojich nedostatkov a všetkého, čo sa im nedarí a my v tom prekvitáme! ;-)  Nuž, ale aby sme im nekrivdili a ak nás už za tie bosorky skutočne považujú, potom je načase na ich počesť usporiadať  „babský sabat“, kde budú hlavným bodom programu práve oni!

Pokojne môžete v čiernej róbe ovešané medailónmi páliť fotky, tancovať okolo pahreby mávajúc rukami a kričiac na plné hrdlo, avšak na to, aby sa vášmu srdcu uľavilo, postačia tepláky, šálka dobrej kávy alebo pohár vína a prítomnosť všetkých vašich spriaznených duší v podobe najlepších kamarátok!

Milenci, manželia, partneri, bývalí, vysnívaní a v neposlednom rade muži, ktorých neviete dostať z hlavy. Toto sú večné a dalo by sa povedať, že priam povinné námety na debatu na všetkých babských jazdách! Lebo hoci príde na reč kariéra, deti, vaša posledná nešťastná kúpa klobúka či recept na malinovú tortu, aj tak skôr či neskôr skončíte pri analyzovaní chlapa, ktorý vám zamestnáva myseľ 24 hodín denne. Je pravdou, že medzi najlepšími kamarátkami neostáva žiadna téma tabu, preto sú práve ony tie najvhodnejšie osoby na konštatovanie vášho šťastného alebo obzvlášť aj nešťastného milostného života.

Aby ste však nabrali odvahu a jazyky sa vám „rozviazali“, posmeľte sa vínom alebo niečím ostrejším a verte, že po pár pohárikoch priznáte i tie najtajnejšie a najšokujúcejšie veci. Účastníčky babinca vám otvoria oči a narovinu vám povedia, čo si myslia o vašej situácii. Ak budete zaslepene dookola tvrdiť svoje a trvať na všetkých nezmysloch, ktorými sa len samé utápate preto, aby ste sa už konečne spamätali, neváhajú učiniť rázne kroky. Dajú vám facku alebo vás oblejú zvyškom drinku i napriek tomu, že sedíte v noci na balkóne a vonku je -10°C (ale nebojte sa, ony rozmýšľajú aj za vás, a aby ste vo svojej eufórii neprechladli, zababušia vás do deky vhodnej na Sibír). Kamarátky vás potešia, povzbudia a hlavne, ukážu vám, že muža, o ktorého stojíte, si možno len zbytočne idealizujete.

Nezáleží na tom, či svoju radosť aj žiaľ, podmienené vašou láskou, dostanete zo seba v sprievode smiechu alebo takého plaču, že ráno od opuchnutých viečok neviete pozerať na svet. Podstatné je, že ste sa vyrozprávali a všetky emócie, ktoré ste v sebe dusili už nejaký ten čas, vyplávali na povrch. Garantujeme vám, že po takejto „očiste“ sa vám bude dýchať ľahšie, pretože sa na vášho osudového muža budete vedieť pozrieť aj z tej strany, pred ktorou ste doteraz prižmurovali alebo úplne zatvárili oči! Raz darmo, ako povedala Carrie Bradshaw: „Nezáleží na tom, kto vám zlomil srdce alebo koľko trvá jeho „liečba“, nikdy sa z toho nedostanete bez svojich kamarátok.“

Foto: giphy.com, pixabay.com