V prvom rade je potrebné povedať, že benefičný koncert v Manchestri s názvom „One Love“, bol usporiadaný v rekordne krátkom čase. Ariana a jej tím oslovili množstvo umelcov a všetci, ktorým to rozvrh aspoň trocha dovolil, okamžite prileteli do Británie. Program celej šou však mal vyzerať úplne inak. 

Pharrell, Miley Cyrus, Robbie Williams, Katy Perry, Justin Bieber, Niall Horan, Black Eyed Peas, Take That, Coldplay – títo všetci sa zúčastnili benefičného koncertu venovaného obetiam a pozostalým teroristického útoku z 22. mája.

Ako sa vyjadril sám speváčkin manažér Scooter Braun, Ariana musela niečo urobiť. Vraj ho doslova prosila, aby niečo urobili a nedovolili zlu a nenávisti zvíťaziť. Pôvodný setlist celého programu bol zložený z emotívnych a motivačných piesní. Všetko malo byť v prvom rade o láske a boji za mier. Ariana Grande sa však po tragédii stretla s mamou jednej z obetí. ,,Len pred pár dňami som mala tú česť stretnúť mamu Olívie. Hneď som začala plakať,“ hovorí speváčka.

,,Objala ma a povedala, aby som neplakala. Olívia by nechcela, aby som plakala. Potom mi povedala, že mám pokojne zaspievať všetko, jej dcéra by chcela počuť moje hity. Takže, namiesto toho, že budeme smútiť, som naplánovala úplne inú šou. Včera sme mali poslednú skúšku a ja som všetko zmenila,“ priznala speváčka pred celým davom fanúšikov, priamo počas koncertu.

Ariana nechcela spievať hit „Side To Side“, pretože po útoku sa internetom šírili reči, že to práve ona je zodpovedná za životy detí. Pýtate sa prečo? Vraj sa príliš odhaľuje, dehonestuje ženy a jej piesne a videoklipy sú neslušné. Podľa všetkého to vyprovokovalo útočníkov zvoliť si koncert mladej hviezdičky. Skladba „Side To Side“ je jednou z tých dvojzmyselných, avšak fanúšikovia ju milujú a Ariana ju zaspievala tak či tak.

Celý koncert si môžete pozrieť na oficiálnom profile speváčky

Foto: Twitter, YouTube | Video: YouTube