Facebook sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich životov, spolu s ním aj aplikácia Messenger, ktorá slúži na spojenie sa s vašimi priateľmi zo sociálnej siete. Bezplatné chatovanie sa však pre niektorých vlastníkov smartfónov skončí už na konci marca. 

Informáciu o tom, že obľúbená aplikácia sociálnej sieti končí už tento týždeň, prinieslo zahraničné médium Daily Mirror. Aplikácia Messenger ukončí svoje fungovanie na všetkých smartfónoch s operačným systémom Windows Phone 8.1. už od prvého apríla. Zrušenie platí aj pre staršie verzie tohto operačného systému, no používateľov iných sa zmena netýka.

Užívatelia daného systému by mali od spoločnosti obdržať email s predmetnou  informáciou. „Mrzí nás, že vám musíme oznámiť, že od konca marca nebude aplikácia podporovaná. Nebudete môcť posielať a ani dostávať správy,“ oznamuje Facebook cez email. Sociálna sieť sa snaží vyhovieť každému, a preto ponúka smutným užívateľom Windowsu náhradu. Posielať správy so svojimi priateľmi budú môcť aj naďalej, a to cez najnovšiu verziu samotnej aplikácie Facebooku.

Telefóny so systémom Windows Phone majú už dlhšie problémy s predajom a táto skutočnosť im rozhodne nepolepší.

Foto: Pixabay