Na Nový rok sa konal veľkolepý galavečer, ktorý konečne vypustil na verejnosť mená významných osobností slovenského národa. Na prvé priečky sa dostali len dvaja žijúci Slováci, pričom ostatné mená patria do histórie našej krajiny. Rebríček však namiesto nadšenia priniesol veľké pobúrenie ľudí, na čo už začali reagovať aj známe celebrity. 

Do prvej desiatky sa napokon „prebojovali“ Marika Gombitová, Anton Srholec, Peter Sagan, Andrej Hlinka, Cyril a Metod, Juraj Jánošík, Gustáv Husák, Alexander Dubček, Milan Rastislav Štefánik a Ľudovít Štúr. Nielen tieto mená, ale aj osobnosti nachádzajúce sa mimo TOP 10 sa však stali terčom veľkej kritiky. Posledné dni sa tak na sociálnych sieťach diskutuje o tom, či si všetky uvedené osoby takúto poctu naozaj zaslúžia.

Marika Gombitova

Nečakanou reakciou prekvapila najmä speváčka Marika Gombitová, ktorá sa po uverejnení výsledkov a následných negatívnych ohlasov rozhodla anketu dobrovoľne opustiť. „Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete „najväčších“ Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná. Milí moji fanúšikovia, s pokorou prijímam vašu podporu. Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s vami,“ vyjadrila sa legendárna umelkyňa, pričom si za svoje odvážne rozhodnutie vyslúžila od fanúšikov množstvo obdivných komplimentov.

Reaguje aj Adela

Kontroverzný rebríček nenechal chladnou ani úspešnú moderátorku slávnostného programu Adelu Vinczeovú. Ako sama priznáva, niektoré mená zaskočili aj ju.

„To, že s niektorými umiestneniami nie som osobne stotožnená, je výzva pre moju osobnú toleranciu a verím, že pre každého. Aj toto nás môže anketa Najväčší Slovák naučiť,“ zhodnotila napokon známa Slovenka pre denník Plus Jeden Deň. A ako ste s doterajšími výsledkami ankety spokojné vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Vinczeova Gombitova

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/Adelavinczeova, Marika_gombitova, #Marikagombitova