Situácia na Slovensku je aktuálne najhoršia od vypuknutia pandémie, mnohí občania tak neustále apelovali na to, aby z postu ministra zdravotníctva Marek Krajčí odstúpil. 11. marca nastal zlom a Krajčí so slzami v očiach naozaj podal demisiu.

Pred malou chvíľou sa na tlačovej konferencii Igora Matoviča odohral šokujúci moment. Marek Krajčí, ktorý do funkcie ministra zdravotníctva nastúpil po minuloročných voľbách 21. marca, sa dnešným dňom so svojím postom lúči.

„Nepoznám človeka, ktorý by každým jedným krokom prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie. Žiaľ, dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde mojou demisiou,“ uviedol Krajčí.

„Opakovane som komunikoval, že nie som prilepený na svoju stoličku. Vzdávam sa svojej pozície a chcem poďakovať všetkým pracovníkom na ministerstve zdravotníctva, ktorí to so mnou celý rok ťahali. Stále sme v pandémii, ktorá je bezprecedentná,“ dodal roztraseným hlasom a slzami v očiach.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 „Marek vážim si všetko, čo si urobil pre ľudí a ich zdravie”, povedal premiér Igor Matovič, ktorý tiež oznámil, že odstupovanie detského kardiológa bude postupné. Meno jeho nástupcu zatiaľ známe nie je.

Zdroj: YouTube/ HN televízia | Foto: Facebook/Marek Krajčí