Osud sa s ním naozaj nemazná. Len 7-mesačný Šimonko z Nitry skončil v rukách lekárov po tom, čo mu diagnostikovali leukémiu. Momentálne sa nachádza na bratislavských Kramároch, kde bojuje o život. Hľadáme preto darcov krvi, ktorí by mu mohli zachrániť život.

7-mesačný Šimon Záhorský z Nitry potrebuje darcov krvi so skupinou B RH+, pretože bojuje s ťažkou chorobou a potrebuje vymeniť krv za novú a čistú. Keďže ide o vzácnu krvnú skupinu, lekári majú tejto krvi nedostatok, preto je dôležitý každý jeden vhodný darca.

Šimonko je hospitalizovaný na detskom oddelení ARO na bratislavských Kramároch. Krv však môžete darovať aj na ktoromkoľvek odbernom mieste, dôležité ale je, aby ste uviedli meno ŠIMON ZÁHORSKÝ a že sa momentálne nachádza v Bratislave. Oni následne dokážu krv transportovať urýchlene tam, kde ju potrebujú.

Ak poznáte niekoho s takouto krvnou skupinou, poproste ho o pomoc. Pomôže ale aj zdieľanie, aby sa k tejto správe dostalo čo najviac ľudí, ktorí by mohli pomôcť malému chlapčekovi. Ide totiž o hodiny.

Zdroj: Facebook | Ilustračná foto: Pixabay