Milé dámy, menšie upozornenie, v žiadnom prípade neočakávajte srdcervúci príbeh s romantickým koncom ako vo filme Ako prísť o muža za 10 dní. V nasledujúcich riadkoch vám povieme, ako úspešne vydesiť chlapa „XY“ na prvom (a aj poslednom rande) za 75 minút, a pritom si uvedomiť vlastnú hodnotu osobnosti.

Nastal deň „D“. S pozvaním na kávu ste súhlasili, lebo veď prečo nie? Tým, že vás oslovil po tom, čo vás videl možno len raz, ho predsa na vás niečo muselo zaujať, a preto ak by aj z toho jakživ nič nemalo byť aspoň sa porozprávate. Pripomíname, že rozhovor potrebuje minimálne 2 aktívne komunikujúce osoby.

Po objednaní nápojov si o sebe vzájomne poviete základné informácie, a teda kde pracujete alebo odkiaľ pochádzate. Fajn, úvodné slovo zabralo pár sekúnd. Keďže XY mlčí, chopíte sa iniciatívy a rozhovoríte sa. Okomentujete kaviareň či kávu. On vám na to nereaguje, tak v snahe posunúť konverzáciu začnete sa ho vypytovať na jeho názor. Progres sa však nedostaví!

Z jednoslovných odpovedí alebo z prikývnutí sa toho veľa nedozviete. Nuž čo, nonstop sa na vás usmieva ako mesiačik na hnoji, tak to nevzdáte a pokračujete v „dialógu“. Spomeniete, čo máte rada či ako trávite voľný čas. Stíchnete, no XY stále nemo hľadí s úsmevom od ucha k uchu. Tak sa ho opäť povypytujete, ale jeho reakcia zahrnie znova sotva pár slabík. Dobre! Zájdete na toaletu, nech má teda možnosť na únik.

V zrkadle sa presvedčíte, že váš výzor je v rámci možností schopný, vyzeráte úplne normálne a niet dôvodu na smiech z vášho vzhľadu ani na žiadnu inú negatívnu reakciu spôsobenú vaším odevom či vizážou. Vrátite sa k stolu, vidíte, že XY tam stále poslušne sedí a usmieva sa. No ok, tak stačilo! Na rovinu sa opýtate, prečo sa s vami vlastne chcel stretnúť?????

Ten nekomunikatívny dobrák sa prizná, že proste mal voľný piatok, tak mu napadlo sa s vami stretnúť. Áno… dajme tomu, že vám to ako obhajoba jeho činu stačí a pokračujete v rozhovore, alebo žeby vlastne v monológu?

Keď už vyčerpáte celú svoju slovnú zásobu, vhodnú do tejto situácie, schyľuje sa k lúčeniu. Tu, na záver stretnutia, zaznie od XY konečne jedna celá plnohodnotná veta: Ak by si sa chcela opäť niekedy vyrozprávať, tak sa ozvi! Šokovaná z jeho slov sa zmôžete už len na: ,,Uhm, maj sa!“

Zlatá moja, gratulujeme! Za hodinu a 15 minút (lebo áno, presne toľko času vám trvalo toto nekonečné posedenie) ste prinútili chlapa uvedomiť si, že na vás nemá! A samu seba ste len utvrdili v tom, čo dávno ticho tušíte. Ste dostatočne inteligentná na to, aby ste si zaslúžili muža, ktorý je schopný viesť konverzáciu na úrovni bez toho, aby sa na vás nonstop usmieval ako sfetovaný a na záver vás prirovnal k pokazenému rádiu! Pamätajte, že je len na vás či toto je nešťastný, či šťastný koniec! ;-)

Foto: giphy.com, pixabay.com