Každá doba má svoj ideál krásy. Ideál, ktorý plne podlieha módnym trendom, a ktorý je tak vzdialený od možností „skutočných“ žien, až sa chce z toho plakať…No dámy, nezabúdajme: sú ženy, nad ktorými chlapi slintajú, keď ich vidia na plátnach kín či obálkach časopisov… a potom sú ženy, ktoré pozvú na drink, rande alebo si ich vyberú za partnerku. A tieto dva typy žien sa vôbec nemusia podobať! Ako teda zaujať každého muža v tom skutočnom svete?

Iste, každý má svoj vkus, každý svoj názor na to, čo je atraktívne, ale na základe mnohých vedeckých výskumoch, prevádzaných v rôznych krajinách na tisíckach dobrovoľníkov, vedci prišli k jednoznačným záverom. Existuje veľa podprahových signálov, ktorými sú VŠETCI muži chtiac- nechtiac priťahovaní.

Pripravili sme pre vás TOP 5 vecí, vďaka ktorým bude žena na mužov pôsobiť ako neodolateľný magnet.

Hlas a výslovnosť

Je vedecky dokázané, že muži uprednostňujú ženy, ktoré majú vysoký „ženský“ hlas. Je to preto, že vysoké ženské hlasy sú spájané s mladosťou- veď staré škaredé bosorky majú aj nepríjemné škrekľavé hlasy. Ale to nie je všetko. Podľa najnovších výskumov si mužov získate ak budete hovoriť podobným spôsobom ako oni. Týka sa to hlavne tempa reči, výslovnosti určitých slov alebo prízvuku.

Farba očí

Vedci z Tromsøskej univerzity v Nórsku tvrdia, že modrookí muži  uprednostňujú  modrooké ženy. Podľa vedcov je to preto, že farba očí ich prípadného potomka ich nenechá na pochybách ohľadom otcovstva, hoci moderná genetika im nemusí dávať úplne za pravdu! 🙂 Muži s hnedými a zelenými očami napríklad žiadne preferencie ohľadom farby očí partnera NEMAJÚ.

Make-up

Výskum z roku 2014 tvrdí, že muži dávajú prednosť ženám, ktoré používajú make-up len mierne. Takže mužskú pozornosť si získate tzv. „holým líčením“! Áno, presne tým líčením, v ktorom sa cítite tak pohodlne a dobre, ale NIKDY sa s ním neuspokojíte, keď sa chystáte niekoho „zbaliť“. Veľká, veľká chyba…

Farba vlasov

„Muži majú radšej blondínky!“ Trápne klišé, ktoré, ako sa zdá, v sebe skrýva kus pravdy. Vedci z Francúzska vykonali výskum, ktorý ukázal, ktoré ženy v nočných kluboch sú častejšie požiadané o tanec: blondínky, brunetky alebo ryšavky. Záver bol, že najviac obletované na tanečných parketoch sú blondíny. Čestné druhé miesto obsadili brunetky a ženy s vášnivou ryšavou farbou boli prekvapivo najmenej žiadané. Čo je ale zaujímavé, zrejme ani tak nešlo o farbu vlasov, ale o pleť. V ďalšom výskume totiž muži označili pleť väčšiny ryšaviek za najmenej atraktívnu bez toho, aby videli ich vlasy.

Lumbálne zakrivenie

Lumbálne zakrivenie je ďalším univerzálnym štandardom ženskej krásy, ktorú vpálila do mužských mozgov sama evolúcia. Priemerný uhol medzi chrbtom a zadkom by mal byť  približne 45,5 °. Toto zakrivenie sa považuje za najkrajšie pre mužov.

Je to preto, že práve toto zakrivenie- podľa všeobecného názoru- uľahčuje ženám obdobie tehotenstva a samotný pôrod. Samozrejme, samotné zakrivenie vás od bolesti neochráni, ale je preukázané, že ženy s „nesprávnym“ zakrivením sú na komplikácie počas tehotenstva náchylnejšie.

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; YouTube.com; pixabay.com