Určite poznáte lákavé heslá z reklám tipu: ,,Cíťte sa mladšie už za dva týždne!“ alebo ,,Budete vyzerať o 10 rokov zdravšie, póry zmiznú a vrásky sa vyhladia!“ Tieto prípravky sú však buď neúčinné, dočasne účinné alebo tak drahé, že síce budete vyzerať mladšie ale i chudobnejšie. Ako teda dosiahnuť skutočný mladší a zdravý vzhľad v každej oblasti a bez zbytočných finančných strát?

 

Krásne vlasy

Existuje mnoho vlasových masiek a vlastnoručne vyrobených kondicionérov, ktoré vám dodajú požadovanú výživu a lesk. My vám prinášame tie osobne odskúšané a potvrdené. Pravdou však zostáva, že každé vlasy reagujú na každý prípravok inak, a preto posúdenie našich receptov zostáva už len na vás.

Lesk a objem

V menšej miske zmiešate vidličkou jedno rozšľahané vajíčko s medom a šťavou z čerstvého citróna. Aby sa med rozpustil, môžete zmes zohriať, nie však do bodu varu. Takto pripravenú masku aplikujte na umyté vlasy a nechajte pôsobiť 7 minút. Dôkladne opláchnite a rozčešte. Tento recept môžete zmiešať aj s vašim obľúbeným šampónom a používať ho tak každý deň.

Objem a rast vlasov

Preukázanou radou na podporu rastu vlasov a objemu je pivo. Fľaškové pivo jednoducho nalejete na umyté vlasy alebo tekutinu nalejete do prázdneho rozprašovača a nastriekame na vlasy.

Krásna tvár

Čierne bodky

Zmiešate sódu na pečenie s citrónom a medom. Jemne vmasírujete do pokožky ako peeling a necháte pôsobiť zhruba 8 minút, potom tvár opláchnete vlažnou vodou. Tento recept môžete opakovať tri až päťkrát do týždňa.

3

Jemná pleť

Osvedčeným receptom na jemnú, zjednotenú pleť je mlieko. Najideálnejšou voľbou je mlieko priamo od farmára, pretože tie zo supermarketu často obsahujú viac chemických látok ako tých prírodných.

Zohrejte 3 dcl mlieka, môžete pridať jednu polievkovú lyžicu medu a naneste na pleť. Doba pôsobenia je 5 minút. Potom tvár opláchnete a osušíme.

Krásna pokožka

Najúčinnejším prostriedkom na krásnu, mladú a jemnú pokožku na dotyk je rovnako, ako pri recepte s jemnou pleťou, mliečny zábal.

Do hrnca nalejete 0,5l mlieka a tri polievkové lyžičky medu, zohrejeme (neprivedieme do bodu varu). Pri kúpeli opláchnete telo teplou vodou, vmasírujete zmes do pokožky a po piatich minútach opláchnete. Proces môžete opakovať niekoľkokrát. Zaručí vám tak príjemnú pokožku a mladší vzhľad bez chemikálii.