Každá žena občas zatúži pôsobiť ako dokonalá Famme Fatale s uhrančivým pohľadom a nebezpečným lookom. Viete však, čo dodá vašej vizáži sofistikovanosť a tajomno? Dymové očné tiene! My vás naučíme ako si ich naniesť jednoduchými a rýchlymi krokmi.

 

Výber farieb

Na vytvorenie ,,dymových očí“ používame minimálne 3 zemité a tmavé farby. Ak uprednostňujete klasiku, použite čiernu so šedou alebo bronzovú s hnedou farbou. Zelené oči vyzerajú obzvlášť dobre so šedou, zatiaľ čo modré so zlatou alebo bronzovou. Vyhnite sa výberu farieb, ktoré sú príliš jasné, naopak v prípade, že máte veľmi svetlú pleť, príliš tmavým farbám.

Príprava viečka

Pred použitím tieňov treba naniesť na viečka púder, aby farby dobre držali a nevytvárali hrudkovité čiarky.

Akú očnú linku zvoliť?

Použitím čiernej očnej linky zvýrazníte vaše dymové oči. Máte možnosť použiť ceruzku alebo tekutú linku, ktorá poskytuje veľmi hladký povrch a dokonale orámované oko, zatiaľ čo ceruzka poskytuje mäkší a zmiešaný vzhľad s tieňmi.

Štetec je dôležitý

Uistite sa, že používate kvalitné štetce. V prípade, že sú špinavé alebo staré, vytvoria rozmazaný vzhľad, ktorý nebude lichotivý. Najlepšou voľbou v tejto oblasti sú tie, ktoré majú zaoblenú špičku. Môžete ich nájsť vo väčšine obchodov s kozmetikou.

Make-up

Predtým, než začnete vytvárať pohľad bohyne, naneste na tvár make-up a korektor pod oči. Nezabudnite použiť aj farbičky na líčka pre pekný a prirodzený vzhľad.

Obočie

Skontrolujte, či je vaše obočie dobre vytrhané a zafarbené, pretože ,,dymové oči“ naň budú viac upozorňovať. S príliš tenkým a svetlým obočím budú vaše oči pôsobiť tmavo a neprirodzene.

Prvá farba

Na vnútornú stranu horného viečka si štetcom naneste bledší z pripravených odtieňov.

Druhá farba

Následne si naneste druhý- tmavý očný tieň, do vonkajšej strany horného viečka. Rozotrite ho tak, aby ste vytvorili dymový efekt a dosiahli prirodzený prechod medzi bledšou a tmavšou farbou.

Finálne dokončenie tieňov

Aby bolo dymové líčenie dokonalé, pod obočie naneste jemný očný tieň, najvhodnejšie telový.

Mihalnice

Konečnou bodkou líčenia je špirála, ktorá zvýrazní vaše mihalnice a vy tak získate príťažlivejší pohľad. Ak zvolíte aj umelé riasy, efekt očí bude ešte výraznejší.

Foto: Facebook

Video: Youtube