Pani zima akoby z našej krajiny nie a nie odísť, hoci každý z nás všemožne túži po teplých, jarných lúčoch. Dni sú skutočne krátke, romantické zimné prechádzky sa zdali atraktívne maximálne počas obdobia Vianoc a vaše deti nevidia zábavu v ničom inom ako v počítači či televízii. Nečudo, že sa nás zmocňuje nevľúdna, depresívna nálada, nehovoriac o chorobách, ktoré na nás útočia plnou silou. Dosť však bolo negatív, poďme sa spoločne pozrieť na zopár šikovných nápadov, ako posledné chladné dni využiť vo svoj prospech.

Rodinná zábava na korčuliach

Že ste na korčuliach stáli naposledy na strednej škole? Nevadí, o to väčšia zábava! Čo predsa vaše deti rozosmeje viac ako nemotorná mama, ktorá sa všemožne vyhýba pádom? Neváhajte a vyberte sa spolu so svojou rodinou na najbližšie klzisko, či už prírodné alebo umelé. Podobnú zábavu si môžete užiť i na víkendovej lyžovačke, kde vám ochotne vypožičajú i lyže či snowboard. Ak však patríte medzi mladé slečny, nepochybujte, že váš priateľ sa bude cítiť ako ,,big hero“ keď vás bude zachraňovať pred každým pádom. Buďte nemotorné a roztomilé.

Čas zahĺbiť sa do kníh

Priznajme si, koľké z nás majú v dnešnej uponáhľanej dobe začítať sa do skvelej knihy? Horúci čaj, za oknami praskajúci mráz a všade navôkol takmer hmatateľné ticho. Priam rozprávková predstava, ktorú však možno ľahko uskutočniť. Odovzdajte na víkend svoje ratolesti starým rodičom či manželovi a vy si pokojne vychutnajte tú svoju, ničím nerušenú chvíľku.

Parná, fínska, suchá….

Áno, reč je o saunách, ktoré majú na naše telá priam blahodarné účinky. A kedy si ich vychutnať najviac ak nie počas chladných, zimných mesiacov? Vyhraďte si hodinku či dve a vyberte sa do niektorého z wellness centier vo vašom meste. Očista organizmu, psychický relaxačný účinok či zlepšenie telesnej i duševnej koncentrácie, to je iba zlomok priaznivých účinkov, ktoré vám poskytne pobyt v horúcej saune. Náš tip: Sauna sa dá využiť aj vo dvojiciach 🙂

Triedenie šatníka

Skôr ako začnete svojho drahého presviedčať, že na blížiacu sa jar nemáte skutočne nič na seba a vyrazíte do nákupného centra s túžbou vykúpiť všetko, čo vám príde pod ruku, spomaľte. Využite čas a pustite sa do triedenia svojho šatníka, v ktorom zaručene nájdete niekoľko nevyužitých kúskov, ktoré sa vám odrazu budú zdať ako nové. Ušetríte tak niekoľko desiatok eur a navyše ručíme za spríjemnenie dňa.

Tak čo, presvedčili sme vás, že zima vonkoncom nie je nudným ročným obdobím?

Autor: Angie