Každá žena má vo svojom šatníku nejaké kúsky, o ktorých vie, že nie sú tou najideálnejšou voľbou na nosenie na verejnosti (v horšom prípade si toho nie je vedomá), a predsa sa ich nechce vzdať. Sú však veci (alebo kombinácie), ktoré sú bežne rozšírené, ľudia si ich obľúbili, nosia ich aj na verejne prístupných miestach a iným tým spôsobujú traumu či zrakové problémy. Je čas vstúpiť si do svedomia a týka sa to oboch pohlaví!

 

1. Košeľa s krátkym rukávom

Už samotný názov je nesprávny. Košeľa s krátkym rukávom jednoducho neexistuje! Ide o módny kúsok, ktorému ktosi odstrihol časť rukávov a argument, že v klasickej košeli je teplo, neobstojí. Sú profesie, v ktorých musia muži zniesť aj v tých najväčších horúčavách nielen túto formálnu časť odevu, ale aj kompletne celý oblek. V tomto prípade neobstojí ani tvrdenie, že my, ženy, to máme jednoduchšie. Naopak, v niektorých zamestnaniach musíme vydržať v pančuchách, bez odhalených ramien či kolien, v lodičkách a popritom odniesť kabelku, ktorá váži dvesto kíl. Takže páni, vzchopte sa!

P.S.: Na košeli sa dajú vyhrnúť rukávy, čím docielite ten istý efekt, ako ich odstránite. Vieme, je to šokujúce, ale je to pravda. Môžete si to overiť. 🙂

2. Ponožky v sandáloch

Tento úkaz sa na Slovensku, našťastie, neobjavuje až tak často, ako u našich českých susedov alebo u nemeckých dôchodcov, ale predsa k nemu občas dôjde. Jediné, čo sa dá k tomu povedať: nosenie ponožiek v sandáloch (resp. otvorených pánskych topánkach) by malo byť trestné. Čím vyššie siahajú ponožky ku kolenám, tým prísnejšia sankcia by mala byť udelená.

ohavnosti III

3. Uggs, crocs a spol.

Tieto ohavnosti nepatria na ulicu a nie sú určené ani na bežné nosenie. Crocsy možno využiť na záhrade/ balkóne/ terase a Uggs sa dajú využiť ako papuče, keď prídu extrémne chladné dni.

ohavnosti IX

4. Tepláky inak ako na šport

Ide o športový kus oblečenia, ktorý má byť logicky využívaný pri športe. Či už ste olympijským favoritom, alebo si idete zabehať, to všetko je v poriadku. Prípustné je, samozrejme, indoorové využitie v pohodlí domova. Avšak jedno z najhorších spojení, aké existuje, sú pastelové tepláky so „sexy“ nápismi na zadku, využité akokoľvek inak než na utieranie prachu. Ak si ich však oblečiete na nejakú párty spolu s topánkami z predchádzajúceho bodu, evidentne ostanete navždy sama.

ohavnosť II

5. Mega vysoké topánky, v ktorých žena nevie chodiť

Kadžá žena má jedny elegantné čierne, ktoré sa hodia na každú príležitosť, avšak nepochybne vlastníte aj také, ktoré sú vašimi priateľkami len počas sedenia na zadku. Lodičky dokážu potrápiť nejednu ženu najmä v prípade, že nedokáže správne odhadnúť výšku podpätkov a svoje schopnosti. V tomto momente sa stane hlavnou hviezdou tragikomédie, pretože nestabilné hojdanie sa z jednej strany na druhú nie je vôbec príťažlivé.

https://www.youtube.com/watch?v=3wJT7_cIO-U

6. Plastové/ priesvitné ramienka na podprsenkách

Obrovský hit 90. rokov, ktorému sa nevyhla takmer žiadna z nás. Dnes sa našťastie nemusíme uchyľovať k tomuto nevzhľadnému riešeniu, pretože omnoho lepším a vkusnejším variantom je rafinované čipkované prádlo. Okrem toho máme na výber obrovské množstvo typov podprseniek, ktoré nie je pod oblečením vôbec vidieť, na rozdiel od plastových ramienok, ktoré dokážu zabiť každý outfit.

ohavnosti VI

7. V meste bez trička

Tento bod sa týka opäť mužov. Rozumieme, že hodiny driny v posilňovni vás stáli enormné množstvo námahy, avšak to nie je dôvod, aby ste z domu vychádzali bez trička. Určite nie v centre mesta, reštaurácii alebo mimo pláže či sprchy. Jediným ospravedlniteľným argumentom je, že ste: a) tričko použili ako obväz na ošetrenie krvácajúcej rany, b) cestou vás napadli divé zvery a tričko vám roztrhali (a jeho zvyšky ste prípadne použili na ošetrenie krvácajúcej rany), c) tričko ste iným spôsobom použili na záchranu sveta alebo pre blaho ľudstva (za blaho ľudstva sa nepočíta pohľad na vašu odhalenú hruď). V tom prípade vám ďakujeme.

ohavnosti IV

Špeciálnou kategóriou oblečenia, s ktorou treba zaobchádzať opatrne, sú legíny, zvieracie vzory a ultra krátke kúsky oblečenia, pri ktorých si treba dávať pozor na stupeň priesvitnosti, kombináciu s inými kusmi oblečenia, farbami a typom postavy.

ohavnosti V

Foto: 2leave.com, pbs.twimg.com, cdn.images.express.co.uk, www.shefinds.com, cdn3.gurl.com, www.signature9.com, www.inonit.in, www.sandalandsoxer.co.uk, unnyanimalpictures.funnypicturesutopia.com