Mnoho žien z celého sveta denne premýšľa, ako by sa zbavili nadbytočného tuku v oblasti brucha. Dnes pre vás máme výbornú správu. Brucho sa dá skutočne zoštíhliť aj bez fyzicky náročného cvičenia a bez týrania sa hladovkou!

Milé dámy, keďže redakcia SlovakWoman urobila tú chybu, že do svojich radov pustila chlapa, budete sa musieť zmieriť s o čosi realistickejšími článkami, bez ružových príkras. Väčšina žien, ktorá má problém s guľatým bruchom, si za to samozrejme môže sama. Sú jednoducho príliš lenivé na to, aby zdvihli z gauča svoj zadok alebo sa len prežierajú. Áno, iste, robia to aj chlapi, ale my na rozdiel od vás nebedákame, že za tie faldy okolo brucha môže porucha štítnej žľazy alebo genetika…

Samozrejme, že keď už ste tučné a nepomáhajú ani tie super sťahovacie legíny z teleshopu, napadne vám, že by ste mohli začať cvičiť. No a keďže vás najčastejšie trápi tlsté brucho alebo riť, začnete cvičiť, ako inak, brušáky a drepy. Nuž, dievčence, zlá správa, z týchto cvikov rozhodne neschudnete. Uvedomte si, že brušáky a drepy sú silové cvičenia pomocou ktorých nezhadzujete tuk, ale budujete svalovú hmotu. Majú teda perspektívu vaše telo vyformovať, ale pokiaľ ste tučné, je to strata času. Prečo? Pretože pokiaľ vaše tehličky na bruchu budú schované pod 20 centimetrovou vrstvou tuku, budú vám jednoducho na nič!

funny-fat-women-girls-people-obese-images-pics-photos-world-17

Takže! Ak chcete naozaj schudnúť, samozrejme musíte ako sa hovorí ,,Méne žrát, víc delat!“. Čo v preklade znamená: jesť striedmo a pridať nejaký ten pohyb. Ideálne by to mala byť rýchla chôdza, beh, akýkoľvek dynamický šport…

Ok, toto by sme mali. Snáď som vás pre dnešok sfúkol dostatočne, čiže ak nemáte nič proti, môžeme s pokojom na duši pristúpiť k sľúbenej ,,zázračnej“ premene. Fitness experti tvrdia, že toto je najjednoduchšie cvičenie ako dosiahnuť ploché a pevné brucho. Jeho tajomstvo spočíva v správnom dýchaní. Ak ho budete robiť správne, posilníte celú centrálnu časť tela a stabilizujete chrbticu. Tým okrem efektu chudnutia navyše odstránite bolesti chrbta a zlepšíte držanie tela. Ako na to?

  1. Hneď po prebudení (ideálne na prázdny žalúdok), si ľahnite na chrbát s pokrčenými nohami. Zhlboka sa nadýchnite a brucho sťahujte ako najviac to pôjde. Čím viac ho stiahnete, tým účinnejšie cvičenie bude.
  2. Zo začiatku zadržte po nádychu vzduch na 15 sekúnd a postupne môžete túto dobu predlžovať až na 60 sekúnd. Cvičenie opakujte 3 až 5 krát.
  3. Ak ste pripravené na ťažšiu verziu tohoto cvičenia, kľaknite si na kolená a ruky či si rovno sadnite na stoličku alebo fitloptu.

Ak budete tento cvik robiť pravidelne, výsledky uvidíte už po prvých 2 týždňoch. Sledujte video s podrobným návodom >>>TU<<<!

Zdroj: supertastyrecipes.com, youtube | Foto: watchfit.com, bajiroo.com