Kým deti a teenageri 90-tych rokov pozerávali ,,Od Kuka do Kuka“ či ,,Kakao“, mládež nového tisícročia zostala odkázaná na zahraničné formáty. Ak patríte medzi ženy, ktoré dnes majú medzi 20. a 30. rokom života a tvrdíte, že ste nikdy nevenovali pozornosť televízií Disney Channel, klamete. 🙂 Mnohí sme žili príbehmi seriálových postáv, čakali sme, čo sa stane ďalej, tešili sme sa alebo plakali spolu s nimi. Za tie roky, čo prešli, sme však nedospeli len my, ale aj naše detské hviezdy. Pamätáte sa na ne?

 

Selana Gomez

Krásna hviezdička Selena Gomez je v súčasnosti najobľúbenejšou osobnosťou sociálnej siete Instagram. Okrem toho, že sa venuje spevu a herectvu, globálne ju preslávil najmä vzťah so spevákom Justinom Bieberom, ktorý bol ostro sledovaný všetkými médiami. Sel si medzi mladými ľuďmi získala popularitu ako drzá a vtipná teenagerka v seriáli ,,Čarodejníci z Waverly“, no malých úloh sa zhostila aj v ,,Hannah Montana“ či ,,Sladký život Zaca a Codyho“. Neskôr sa objavila v rôznych filmoch, napríklad ,,Popoluška z Monte Carla“ alebo ,,Spring Breakers“, naposledy v novinke ,,Susedia na odstrel 2″. V júli oslávi svoje 24. narodeniny a musíme uznať, že je z nej skutočne krásna dáma.

selena

Demi Lovato

Americká speváčka začínala vo filme ,,Camp Rock“, čím sa dostala do povedomia veľkého množstva ľudí. Neskôr sa objavila v seriáli ,,Sonny vo veľkom svete“, niekoľko epizód strávila aj v mimoriadne úspešnom hudobnom seriáli ,,Glee“. Svet šoubiznisu však nie je len o vzostupoch, ale aj pádoch a krehká psychika spôsobila speváčke závažné problémy, ktoré vyústili do neprijímania stravy a sebapoškodzovania. Postupom času sa však z Demi stala uznávaná speváčka, ktorej kvality ocenil aj Simon Cowell a zveril jej miesto porotkyne v celosvetovo úspešnej šou ,,X Factor 2012 a 2013″. Speváčka, ktorá tvorí od roku 2010 stabilný pár s hercom Wilmerom Valderramom, v auguste oslávi 24 rokov a napriek všetkým démonom minulosti dnes vyzerá na jednotku!

Miley Cyrus

Miley Smiley ovplyvnila najväčšie množstvo dievčat, veď každá teenagerka chcela byť ako Hannah Montana. Okrem Miley. Tá sa rozhodla, že už nebude tou milou hnedovlasou slečnou, ktorá ide s prúdom spoločnosti, ostrihala svoje vlasy nakrátko a jej život nabral iný smer. Poznačil ho nejedel škandál súvisiaci s nahotou či drogami, no ako sa zdá, dnes je už z najhoršieho vonku. Miley, ktorá v novembri oslávi 24 rokov, sa pomaly vracia do starých koľají a momentálne sa venuje najmä svojmu priateľovi Liamovi Hemsworthovi, s ktorým je údajne opäť zasnúbená. Okrem spevu podporuje rôzne charitatívne projekty a LGBTQ organizáciu The Happy Hippie Foundation.

miley

Vanessa Hudgens

Vanessa prerazila najmä vo filme ,,High School Musical“, kde si zahrala úlohu tichej Gabriely. Objavila sa však aj v niekoľkých epizódach seriálu ,,Sladký život Zaca a Codyho“, spolu so Selenou Gomez aj vo filme ,,Spring Breakers“. Dnes už o nej veľmi nepočuť, v decembri oslávi 28 rokov.

Zac Efron

Zac, podobne ako Vanessa, prerazil najmä vďaka filmu ,,High School Musical“. Objavil sa však aj v zvučných snímkach ako ,,Znovu 17″ alebo ,,Susedia na odstrel 1,2″. Momentálne sa venuje natáčaniu remaku ,,Baywatch“ a ďalších filmov, a aj keď v októbri oslávi už 29 rokov, pristane mu to čoraz viac.

zac

Ashley Tisdale

Ashley sa už od detstva venovala herectvu, no do povedomia divákov sa dostala najmä vďaka filmom ,,High School Musical“, taktiež si ju môžete pamätať zo seriálov ,,Sladký život Zaca a Codyho“ alebo ,,Hellcats“. Umelkyňa je od roku 2014 vydatá za hudobníka Christophera Frencha a čoskoro oslávi 31 rokov.

ashley

Bella Thorne a Zendaya

Obe môžete poznať najmä zo seriálu ,,Na parket!“, kde predviedli svoje kvalitné tanečné zručnosti. Obidve sa aj naďalej venujú natáčaniu nových filmov. Bella oslávi v októbri 19 rokov, Zendaya v septembri 20, takže herecká dvojica má pred sebou ešte sľubnú kariéru.

Debby Ryan

Debby si určite pamätáte zo seriálu Jessie, v ktorom stvárnila opatrovateľku neposlušných detí. Zahviezdila aj v Disney filmoch ,,Rádio Rebel“ alebo ,,16 želaní“. Prednedávnom oslávila 23 rokov, ešte stále sa venuje herectvu.

Foto: Facebook, Instagram, Youtube