Hlavne prirodzene! – to je ústredné motto v hair stylingu na tohtoročnú sezónu jar- leto. Cesta k naturálnemu looku vašich vlasov však nie je taká jednoduchá, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Tu je niekoľko typov ako si dať do poriadku hlavu a byť nedbalo trendy.

 

Technika “balayage”

[sociallocker]Balayage (čítaj balejáž) je nová technika odfarbovania vlasov, ktorá zaručuje maximálne prirodzený efekt. Výsledkom sú zdravo pôsobiace pramene so žiarivými odleskami. Robí sa tak, že sa vlasy na temene hlavy najskôr rozdelia na viacero hrubších prameňov, a tie sa po okrajoch po dĺžke samostatne odfarbujú ako cípy hviezdy. Vďaka nepravidelnej aplikácii farby a len jemne presvetlenému pôvodnému odtieňu vlasov pôsobí výsledok veľmi prirodzene. Keďže táto technika kontúruje línie strihu, je potrebné najprv vlasy upraviť vhodným zostrihom a až potom pristúpiť k farbeniu.

balayage kolaz

Farba “bronde”

Pokiaľ ide o farbu, je stále v trende ,,bronde“ – mix medzi blond a hnedou farbou vlasov. Ide o kompromis a vhodnú voľbu pre brunetky, ktoré chcú svetlejšiu farbu vlasov a pritom vyzerať prirodzene, a rovnako pre blondínky, ktoré už svetlá farba omrzela. Žiadna z nich pritom neriskuje neželané umelo pôsobiace odtiene. Tajomstvom efektu je priznať pôvodnú farbu vlasov, oživiť ju a odfarbovať či zafarbovať tón v tóne.

bronde kolaz

Strih “shag” a “pixie cut”

V strihoch kraľujú najmä krátke pážacie zostrihy či radikálnejší pixie cut, ktorý spopularizovala v 50-tych rokoch Audrey Hepburn pri svojom debute vo filme Prázdniny v Ríme. Ide o strih vlasov, pri ktorom sú zadné partie na temene nakrátko vystrihané, pričom na vrchu hlavy ostávajú vlasy dlhšie. Pôsobí veľmi mladistvo a zdôrazňuje línie tváre, najmä oči.

pixie cut kolaz

Shag je zas návratom do 80-tych rokov. Pramene vlasov sú prestrihané tak, aby rámovali tvár a sú vpredu kratšie a vzadu dlhšie. Boli obľúbené aj u mužských rockových hviezd ako Bon Jovi či Joey Tempest. Dnes sa však, našťastie, vracajú v omnoho prirodzenejšej podobe.

shag kolaz

Pre krátke vlasy je v trende ,,bob shag” či ,,shaggy bob” – pážací účes s nepravidelne prestrihanými neposlušnými prameňmi. Tento typ strihu je vhodný najmä pre ženy, ktoré potrebujú vlasom dodať objem.

shaggy bob kolaz

Z účesov pre dlhovlásky sú opäť v móde vrkoče. Výborne sa hodia najmä pre vyznávačky štýlu boho-chic, ktorý kraľuje letnej móde. Stále sa nosí aj drdol, či už prísne učesaný alebo strapatý. Voľne rozpusteným vlasom zas pristanú prirodzené veľké vlny.

vrkoc kolaz

Foto: Pinterest[/sociallocker]