Hovoria vám niečo mená Michał Tokaj, Michał Barański a Łukasz Żyta? Toto trio poľských hudobníkov príde už túto nedeľu, 1.3.2015 do Bratislavy, kde zahrajú podmanivý koncert plný živých kompozícií a predvedú svoj nový album s názvom „The Sign“.

V Komornom štúdiu RTVS na Mýtnej 1 sa predvedie jazzové zoskupenie Michał Tokaj Trio, ktoré vystúpi so vstupom zadarmo vďaka Poľskému inštitútu, OZ SCENE a RTVS. Album, ktorý je druhým v poradí vznikol po desiatich rokoch a tvoria ho zážitky, udalosti a poznatky z koncertovania klaviristu Michała Tokaja.

„Nerád veci urýchľujem, domnievam sa, že všetko potrebuje svoj čas. Je to podobné ako s vínom, niekomu chutí beaujolais, ale ja v ňom nič pre seba nenachádzam.“ Povedal Michał Tokaj, ktorý je vďačný za ustálenú zostavu hudobníkov tria.

Michał Tokaj (1974) pochádza z Varšavy a počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými hudobníkmi, napríklad so speváčkou Agou Zaryan, spevákom Grzegorzom Karnasom, saxofonistom Piotrom Baronom a inými. Od roku 2004 získal prestížne poľské ocenenie Fryderyk v kategórii Album roka a mnoho iných. Jeho posledný album „The Sign“ vyšiel v košickom vydavateľstve Hevhetia.

3 2

Zdroj: Dr. Horák