Iste vám, ako pozorným čitateľkám – správnym ženám, ktoré sú vždy informované, neunikla pravdepodobne najpretriasanejšia téma poslednej doby – IMIGRANTI. Poďme do nej zavŕtať aj my, avšak trošku z iného súdka.

Názory na tému imigrantov sa diametrálne odlišujú. Polovica Európy ich zachraňuje, tá druhá naopak odsudzuje a vyháňa. V kútiku duše si skúste odpovedať sama pre seba. Ako by ste zareagovali vy? Odsúdili by ste človeka, ktorý zo svojho domova uteká z rôznych príčin? (dôvody úteku sú momentálne druhoradé) Odpovedali ste si? V poriadku. A čo poviete na to, ak vám teraz povieme, že aj VY patríte k takzvaným imigrantom? Skôr než si poviete, že sme vás unáhlene odsúdili, skúsme ísť trocha hlbšie.

Sme ženy. Citlivé povahy, ktoré milujú za hranice, bojujú do úmoru a sú schopné pre svoj cieľ obetovať všetko. Sme však aj tá krehká povaha, ktorá častokrát padá do prachu problémov. Do istého času to všetky zvládame, samozrejme sme bojovníčky, ktoré sa nevzdávajú. V živote každej z nás však nastane zlom, kedy sa stávame imigrantkami. Jednoducho sa rozhodneme utiecť od problému, ktorý nastal. Nedá sa? Nevládzeme? Dôvody sú rôznorodé, príčiny subjektívne a následky katastrofálne. Avšak milé dámy!

Všetky dobre vieme, že útek nikdy nikomu nepomôže. Tak ako úteky imigrantov spôsobujú celosvetové problémy aj ten váš svet sa môže zrútiť, ak nebudete čeliť svojim vlastným problémom. Postaviť sa im určite nebude ľahké, ale krok za krokom sa vám to istotne podarí. Nájdite si čas na svoj vlastný boj s imigrantkou. Postavte sa samej sebe a ukážte si, že vy ste tá, ktorá dokáže vyhrať bitku, hoc aj sama so sebou. Verte, že tá dokáže byť občas krutejšia, ako vojna s niekým iným. V tomto boji Vám budeme naozaj silno držať prsty! Pamätajte, že pocit víťazstva je tou najsladšou odmenou. O to viac, ak dokážete poraziť seba a vyhrať nad svojim ja!

Autor: Viki