Kým si kedysi ľudia pomáhali a bolo absolútnou samozrejmosťou, že mladí prejavovali úctu starším, v súčasnosti sa stará najmä každý sám o seba. Hrdinstvom či dobrým skutkom už nie je vykonanie niečoho úslužného, ale svet sa náhli za dokazovaním si ,,veľkosti“ neprekonateľnými gestami. Napriek tomu sa občas stane doslova zázrak a pomoc, ktorú potrebujete, príde v poslednej chvíli od človeka, od ktorého by ste to vôbec nečakali. [sociallocker]

Naši starí rodičia v minulosti pracovali desiatky rokov na tom istom mieste od skorého rána do večera. Koho chybou je dnešná realita, kedy nemajú peniaze ani na to, aby si kúpili obyčajný chlieb vo výpredaji, na ktorý seriózne pracovali celý život? Smutnú, no zároveň jedinečnú skúsenosť má mladá brigádnička z obchodného reťazca, ktorá bola svedkom úžasného gesta mladíka stojaceho pri pokladniach.

,,Ahoj chcem sa podeliť o jeden krásny zážitok s práce. Pracujem ako pokladníčka kedže študujem len brigádne. Tahala som svoju smenu až do konca teda do desiatej. Okolo pol desiatej sa začali veľké akcie ako vždy ale už skoro nikoho nebolo ked mi prišiel k pokladni jeden starší pán s chlebom v ruke a za ním dvaja mladý chalani ktorí sa bavili o svojich veciach nablokovala som mu chlieb a povedala cenu. Zrazu zistil že tolko nemal bolo na ňom vidieť že nie je bezdomovec ani nič proste starší pán ktorí s dôchodku nevládze vyžiť. Keby sme smeli mať pri sebe peniaze sama mu ten chlieb zaplatím ale bohužial. Ked jeden s tých dvoch chalanov videl že ten pán odchádza a ja sa chystám zavolať storno spýtal sa ma či nemá peniaze odpovedala som mu že nemá dosť. Okamžite ho zavolal speť a ten chlieb mu zaplatil. Po zaplatení ešte za ním utekal nevedela som prečo. No potom sa vrátili a ten chalan ktorí ho nepoznal mu urobil nákup žiadne alkohol len potraviny pán plakal. Ja som mala tiež dosť ten chalan mohol mať tak 20 donútilo ma to zamyslieť sa nad našim životom. A pomyslela som si že keby ten chalan za neho nezaplatil ten chlieb asi by nemal čo jesť podotýkam že ten chlieb stál po akcii 27 centov. Aj ked som toho chalana nepoznala ale klobúk dole pred ním. Dobrý ludia stále nevymreli.

Mladík, ktorý pomohol staršiemu pánovi, bral možno vec ako samozrejmosť, no týmto gestom dokázal, že sa občas môžu diať zázraky aj priamo medzi nami. Bez ohľadu na príbeh, skúsme sa občas všetci pozrieť okolo seba a pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Veď kúpiť jeden chlieb naviac nám určite neublíži..

Poznámka redakcie: Text je citovaný bez opravy gramatických či štylistických chýb.

4

Foto: Facebook [/sociallocker]