Možno ste už pomaly strácali nádej, no ukázalo sa, že na svete stále existujú dobrosrdeční ľudia, ktorí ochotne pomáhajú iným. Video, v ktorom svoju ľudskosť preukázal obyčajný muž voči bezdomovcovi, sa po internete šíri ako vírus. Za necelý deň si ho na Facebooku stihlo pozrieť viac ako 5 miliónov ľudí.

V tomto krátkom, no krásnom videu je hlavnou postavou chlapík menom Jay a mohol by byť príkladom pre mnohých ľudí. V metre bol spolu s bezdomovcom, ktorý vyzeral na prvý pohľad naozaj veľmi zle. Muž bez trička sa triasol od zimy, a keď si ho Jay všimol, ani na chvíľku nezaváhal, vyzliekol si biele tričko a daroval ho bezdomovcovi. Keďže videl nevládnosť úbohého muža, pomohol mu s obliekaním a následne mu dal ešte aj čiapku, aby sa trochu zohrial. Mladík sa bezdomovca ešte opýtal či nepotrebuje ísť do nemocnice.

Video natočil Lazaro Nolasco, ktorý taktiež sedel v metre. ,,Vo vlaku sme boli iba my. Tento muž spravil dobrý skutok, tak som to chcel natočiť,“ povedal Lazaro. Nakoľko však vystúpil z dopravného prostriedku skôr, ako títo muži, vyústenie príbehu nepozná. S určitosťou však môžeme povedať, že slabý muž bude na toto dobrosrdečné gesto spomínať ešte určite dlho.

Video: Youtube