Adela Vinczeová oslávila minulý týždeň, konkrétne 12. októbra, svoje 38. narodeniny a pri tejto príležitosti ju chytila nielen nostalgia, ale aj mierny hnev voči niektorým rodičom. Svoje myšlienky sa tak rozhodla hodiť „na papier“, čím si však zrejme pohnevala nejednu mamičku. Prečo? Čítajte ďalej.

V súčasnosti ženy materstvo odkladajú, poprípade mnoho z nich nechce stratiť svoju pohodlnosť, a tak sa radšej na dieťa vybodne a život si ním nekomplikuje. Podľa Adely je ale takéto rozhodnutie slobodné a legitímne. Čo ju hnevá, je iný prístup voči materstvu, a to, keď ženy od dieťaťa čakajú istú kompenzáciu. Obľúbená moderátorka tak vo svojom komentári pre portál hnonline.sk, písanom formou príhovoru pre deti, niektorým mamičkám poriadne naložila.

adela vincze

„Milé želané deti, vedzte, že sú aj takí kandidáti, ktorí si vás volajú preto, aby ste zachránili vzťah. Nebudete vedieť ani chodiť, no napriek tomu dostanete za úlohu vyriešiť problém, ktorý nezvládajú utriasť ani študovaní psychológovia,“ Adela načrtla prvý dôvod, pre ktorý sa častokrát rodičia rozhodnú počať. „Môžete sa stať aj spôsobom presmerovania majetku z rodiča A na rodičku B, prípadne byť záväzkom, ktorý by mal rodiča A udržať pri rodičke B,“ pokračovala, pričom konkrétne príklady si vie domyslieť každy sám.

Ďalej si blondínka vzala na mušku aj ženy vidiace v materstve vykúpenie z práce, ktorá ich nebaví. „Vtedy sa, prosím, po narodení správajte čo najkomplikovanejšie, aby ste ako splnené želanie preukázali schopnosť plnohodnotne nahradiť nudnú prácu v kancelárii.“ Adela neobišla ani dámy, ktoré by chceli mať jedinca len preto, lebo je podľa nich fascinujúce formovať nového človeka, i keď je dosť možné, že ony samé sú deformované a na dieťa prenesú svoje batôžky celoživotných zmätkov.

Adela Vinczeová

„Za zvýšenú pozornosť stojí aj to, ak od potenciálneho rodiča častejšie počujete vetu – Deti sú to jediné, čo po nás ostane. Viete, milé deti, po nás všetkých tu už ostalo toľko, že planéta je pred environmentálnym kolapsom, a mnoho zničili vojny. Niektorí si však „skromne“ myslia, že práve ich kópia je pre spoločnosť spásou,“ uzavrela 38-ročná Slovenka mierne kritický pohľad na niektoré matky, respektíve rodičov.

Avšak do svojho príspevku moderátorka nakoniec pridala aj svetlo. „Našťastie, je kopa úžasných ľudí žijúcich v harmónii so sebou a partnerom, a len vás prizývajú si toto láskyplné prostredie užiť bez očakávaní toho, čo by ste im mohli vykompenzovať,“ dodala Adela, pričom spomenula, že tento komentár písaný pre deti bol skôr určený pre niektorých dospelých, ktorí sa na ňu teraz asi hnevajú. „Rodina je základ, tak aj ten základ by mal mať SVOJ zdravý základ. Aby sa na ňom čo najväčšiemu množstvu ľudí – začiatočníkov dobre vyrastalo. Bez úvodného egoizmu. Píšem vám to zo skúsenosti, lebo ja som sa práve dnes narodila, ale už dávnejšie, a vybrala som si veru obstojne,“ ukončila svoj príspevok Adela Vinczeová.

Zdroj: hnonline.sk | Foto:  Instagram, Facebook