Čo pre neho znamenám? Miluje ma? Záleží mu na mne? Otázky, ktoré si každá žena bude pokladať rovnako ako po prvom rande, tak aj po dvadsiatich rokoch manželstva s milovaným človekom. Niečo prezradia jeho slová, niečo činy… a veľa prezradí jeho reč tela. Navyše… tá nikdy neklame. :)

Chcete mať vo vzťahu jasno? Naučte sa rozumieť jeho objatiam. Pripravili sme pre vás 9 najčastejších druhov objatí, ktorými vám dáva muž najavo svoje city.

1. Objatie zozadu

Silné objatie zozadu hovorí, že váš partner je pripravený chrániť vás pred všetkými ťažkosťami a nebojí sa zodpovednosti. Je to pravý rytier a vedľa neho sa budete určite cítiť bezpečne.

2. Objatie v páse

Dokonca aj keby si človek zatiaľ nepripustil svoje pocity, toto objatie hovorí samo za seba. Je pred vami neozbrojený a chce s vami tráviť čo najviac času. Buďte ale opatrné- títo ľudia veľmi ľahko upadnú do beznádejnej zamilovanosti, ale rovnako rýchlo sa z nej môžu aj vyliečiť.

3. Dlaň na chrbte

Objatie typické hlavne pre kamarátske vzťahy. V romantických vzťahoch sa môže objavovať až po rokoch. Ak zatiaľ spolu nechodíte, romantická láska je z jeho strany nepravdepodobná. Máte v ňom silného skutočného priateľa, ktorý vás vždy vypočuje a podporí. To je síce dôležité aj medzi partnermi, ale ak ste vo vzťahu a toto je jediné objatie, ktoré pre vás má, je to určite dôvod na zamyslenie. Možno vás má rád, možno mu na vás záleží. Ale miluje vás? To je otázka…

4. S dlhým pohľadom do očí

Ak vás objíma jemne s láskyplnou nežnosťou, a potom sa vám pozerá dlho do očí, máte istotu: je to symbol skutočného a hlbokého spojenia medzi vami dvoma. Veľmi vás oceňuje a všetko, čo sa okolo vás deje, je pre neho veľmi dôležité. Takéto vzťahy majú budúcnosť a možno aj veľmi šťastnú.

5. Veľká vzdialenosť

Existuje medzi vami očividná vzdialenosť, objatie samo osebe sa zdá byť rozpačité a zdvorilé. Mohlo by sa stať, že mu na vás naozaj nezáleží a len dodržuje určité dekórum. Takéto objatie rozhodne nepatrí do ľúbostného vzťahu… a vlastne do žiadneho. Prečo aj? Ak je vám človek nepríjemný, obmedzte sa na podanie ruky a všetko bude v poriadku. Samozrejme, existujú však výnimky: ak idete na rodinnú večeru a stretnete sa so svojím neobľúbeným strýkom, takéto objatie príde vhod. Ale to je ďalší príbeh.

6. Dlhé a hlboké

Toto objatie je určite známe každému: túžime po ňom, keď potrebujeme podporu milovaného človeka. Nie sú pri ňom potrebné slová, je dostatočne výrečné samo osebe. Verte tomu, váš partner je pripravený zotrvať s vami v dobrom aj v zlom, v šťastí aj v nešťastí, v bohatstve i v chudobe… A to je veľmi dôležité! :)

7. Cez ramená

Keď vás vaša polovička objíme cez ramená, akoby vás vzala pod ochranné krídla. Chce vás chrániť pred všetkým zlým a nebezpečným. Ak ste „len“ kamaráti, ponúka oporu. Je zaujímavé, že takéto objatie zo strany ženy (hlavne pri rozhovore) je neodškriepiteľný dôkaz, že ho vníma ako svojho kamaráta a romantický vzťah nie je možný.

8. Hriešne objatie

Takže chlapec sa nám trošku rozkokošil! :) Takéto objatie je jednoznačným znakom „postranných“ úmyslov. Ak ste v dlhodobom vzťahu, znamená to hravosť. Ak spolu chodíte len krátku dobu, naznačuje vám túžbu posunúť váš vzťah do (postele) novej fázy. A pri prvom rande je to prejav sukničkára, ktorý myslí len na to jedno. Skrátka a dobre, toto objatie nehovorí nič viac a nič menej, ako: „Veľmi ma priťahuješ a túžim sa s tebou milovať!“

9. Pevné objatie s pohladením

Ak vás muž pevne objíme a jemne hladí po chrbte, potom máte šťastie: veľmi o vás stojí a miluje vás. Takíto muži sú veľmi úprimní, romantickí a snívajú o silnej a šťastnej rodine. Mimochodom, tiež z nich bývajú úžasní manželia – tohto chlapa sa držte zubami- nechtami! :)

Tak čo, ktoré z objatí preferujete vy? A ktoré váš partner? Myslíte, že skutočne vystihuje váš vzťah? Napíšte nám! :)

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; pixabay.com; sk.pinterest.com

Uložiť

Uložiť

Uložiť