Muži sú rôzni a určite má každá z vás už nejaké skúsenosti s niektorým z doleuvedených typov. Zo začiatku sa ich ani nedá spoznať, kým zúri láska, všetko je krásne a ružové. Ani by ste tomu neverili, že vašu cestu skrížil nevhodný muž. Časom ale vyjde najavo krutá skutočnosť. [sociallocker]

 

1. Agresívny muž

Ak sa správa pravidelne bezdôvodne agresívne, kričí, vyhráža sa, nedajbože občas padne aj facka, určite od neho okamžite odíďte. V určitých situáciách takéto správanie vedia vyprovokovať aj samy ženy, ale ide len o zanedbateľné percento. Podľa psychológov títo muži ešte v detstve zažili nejakú veľkú traumu, následkom ktorej sa stali agresívnymi. Tento stav sa dá liečiť, avšak musí to chcieť aj on sám.

2. Neverný muž

Jednoducho sú typy chlapov, ktoré nedokážu byť verné. Takýto muž chce uloviť ďalšiu a ďalšiu korisť. Miluje, keď je stredobodom pozornosti žien, správa sa vyzývavo a rád flirtuje. Problém je len v tom, že mu to nestačí, vždy ide ďalej. Teoreticky chce byť svojej partnerke verný, ale tým to aj končí: realita je odlišná. Nemá žiadne výčitky svedomia po intímnostiach s inou. Získanie nových ,,trofejí“ pre neho znamená len relax a neškodné trávenie voľného času. Ani si neuvedomuje, že tým ohrozuje svoj oficiálny vzťah.

3. Gambler

Je to jedna z neodpustiteľných chýb, ak sa muž nevie ovládať a pravidelne utráca peniaze – a často nielen svoje! – na hazardné hry. Následkom takéhoto bezohľadného správania sa spolu s ním môžete dostať na mizinu. Bez liečenia vám bude len sľubovať a vždy nájde dôvod, prečo hodiť ďalšie peniaze do automatu alebo prečo si ísť zahrať karty.

4. Muž závislý na alkohole alebo na drogách

Ak váš partner pije priveľa alkoholu alebo pravidelne užíva drogy, máte dve možnosti. Keď ho ešte milujete, navrhnete mu liečenie. Ak súhlasí, musíte sa pripraviť na to, že vás i celú rodinu čaká náročné obdobie. Druhá možnosť je, aj keď to bolí, opustiť ho, lebo bez odbornej pomoci existuje len malá šanca na nápravu vzťahu.

person-789663_960_720

5. Smrdí mu práca

V živote sú také obdobia, keď človek zostane na určitý čas bez práce. Muž, ktorý ale nemá v úmysle ani žiadnu vykonávať, úplne vás využíva a nechá sa vždy vydržiavať, je pre váš život zbytočný. Od takéhoto typu nemôžete očakávať nič, nebude vám oporou v prípade ťažkých chvíľ. Keď navyše stratíte svoju prácu, znamená to z jeho strany koniec vzťahu. Ide ďalej a nájde si ďalšiu, ktorá je ochotná ho určitý čas ,,podporovať“. A čo vtedy zostane vám? Sklamanie, bolesť a prázdna peňaženka.

6. Žiarlivý muž

Prehnaná žiarlivosť je jednou z najnebezpečnejších vlastností muža, veď obrovská časť domáceho násilia sa stane práve kvôli nej. Možno vám niekedy zo začiatku jeho žiarlivosť aj imponuje. Myslíte si, že je dôkazom lásky, avšak časom, keď sa nezmierňuje, môže vám poriadne popliesť život. Neustále ste pod JEHO dozorom, kontrolou, vždy vás vyspovedá, kde sme boli, s kým, dokedy a prečo. V najhorších prípadoch vás samu nepustí vôbec nikam, niekedy ani do práce. Odháňa vašich kamarátov, príbuzných. Podľa slov takého muža vám nechce ublížiť, ale chce byť iba s vami. Ak vyhoviete každej jeho požiadavke, aj tak si nájde nejaký dôvod na žiarlivostné scénky. Keď nechcete mať nočné mory, prípadne zmaľovanú tvár, utekajte od tohto typu partnera čo najďalej.

7. Workoholik

Pre tento typ muža nie je okrem jeho práce dôležité vôbec nič. Pracuje 14-16 hodín denne, no ani práca počas víkendov nie je raritou. Nikam s vami nechce ísť, večne je nevyspatý a hovorí len o svojich povinnostiach v zamestnaní. Má len zopár priateľov, ktorí sú podobní ako on, teda sa stretávajú len zriedka. Tento typ možno vie finančne zabezpečiť vás i rodinu, ale ak je pre vás váš vzťah dôležitý, jeho prítomnosť sa nedá nahradiť peniazmi.

8. Mudrlant

Partner, ktorý vie všetko vždy lepšie, ako ktokoľvek iný, zo začiatku môže vyvolať váš obdiv. Neskôr, keď sa už aj ohľadom akýchkoľvek maličkostí vyjadruje, že on to vie určite lepšie, vám začne liezť na nervy. Postupom času si uvedomíte, že žijete s narcistom, ktorý chce vždy presadiť svoj názor. Dostanete sa do pozície podriadenej, čo však dlhodobo určite znášať nemôžete. Je načase konať!

Foto: Gdefon, Pixabay | Autor: Aneta [/sociallocker]