Dnešná doba praje priebojným a podnikavým ženám, veď samostatnosť a schopnosť žien byť úspešnými čoraz viac narastá. Už nechceme len sedieť doma, starať sa o domácnosť, každý večer čakať drahého s pripraveným jedlom, ale túžime podnikať, študovať, cestovať, byť trendy, napredovať a zabávať sa. Všimli ste si, že práve úspešné ženy spájajú isté každodenné rituály? 

Určite chce byť v živote každá z vás na výslní, niečo zažiť, dokázať, zanechať a žiť svoj vysnívaný život. V skutočnosti nie je nič dokonalé, ale môžete to aspoň skúsiť. Aby tomu bolo práve tak, mali by ste vždy začať najskôr od seba. Zamyslite sa, či robíte všetko preto, aby ste boli v takom bode, v ktorom si môžete povedať: „Tak a teraz skutočne žijem tak ako chcem?“ Inšpirujte sa radami a možno si šťastie sadne aj na vás. :)

Čím skôr vstanete, tým viac vecí aj stihnete

Určite ste postrehli, že tieto ženy majú presne naplánovaný svoj deň a ráno si už svoj program iba dolaďujú. To, ako sa ráno prebudíte, akú máte náladu, aktivity, ktoré robíte hneď po zobudení, to všetko má vplyv na celý priebeh vášho dňa.

Zdravý životný štýl

Cvičenie, zdravá strava a relax sú naozaj prospešné pre každú z vás, veď potreba starať sa o svoje telo a vnútornú harmóniu je priam nevyhnutná. Väčšina úspešných žien navštevuje fitká, rôzne cvičenia pre ženy, medituje, ale, samozrejme, nevynechá ani pravidelné ošetrenie pleti, kaderníka, pedikúru či manikúru.

Pomaly ďalej zájdeš

Ak patríte medzi ženy, ktoré sa neustále ponáhľajú a žijú v kolotoči chaosu, zastavte sa. Naplánujte si dopredu všetky veci, ktoré máte na druhý deň vybaviť a určte si priority. Nielenže budete mať prehľad o svojich aktivitách, úlohách, ale dokonca aj o voľnom čase. Pre podnikavé ženy je najlepším kamarátom diár, vďaka ktorému budete žiť efektívnejšie a jednoduchšie.

Inšpirácia a dostatočná motivácia

Úspešné ženy veľa čítajú, pozorujú svoje okolie a motivujú sa. Objavte v sebe vytrvalosť, odhodlanie a sebavedomie. Stanovte si hlavný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť a niekoľko menších cieľov. Nezaoberajte sa minulosťou, žite v prítomnosti a hľaďte do budúcna. Nečakajte na vhodnú príležitosť, ale vytvorte si ju vy sama.

Robte to, čo máte rada

Nestrácajte čas tým, čo nemáte rada, čo sa vám nepáči, do čoho sa nútite, iba vás to zbytočne demotivuje a oberáte sa o energiu. Úspešné budete práve v tom, čo milujete a čo vás napĺňa.

Vyhýbajte sa negatívnym ľuďom

Negatívni ľudia zvyčajne každý nápad ohundrú, nijak nepodporia a hneď zavrhnú. Vyberte si, s kým sa budete stretávať, s kým budete hovoriť o svojich nápadoch, myšlienkach aj názoroch.

Stanovte si hranice

Odhodlané ženy vedia povedať „nie“. Cítia sa byť vodcami, vyžarujú autoritu, ktorú ľudia okamžite cítia. Je ťažké a náročné byť manželkou, mamou aj úspešnou podnikavou ženou. Práve preto je potrebné stanoviť si svoje hranice. Ľudia vás nebudú mať menej radi ak poviete svoj názor, nebojte sa. V prípade, že sa vám predsa len otočia chrbtom, aspoň zistíte, kto pri vás skutočne stojí a verí vo vaše schopnosti.

A, samozrejme, bez dobrej kávičky to jednoducho nejde. Nakopnúť sa predsa treba za každých okolností! :)

Zdroj: Beldo