Poznáte to, prídete domov premrznutá na kosť a máte chuť na niečo naozaj horúce. Čaj a káva vám už idú hore krkom a vy neviete, čím sa zahriať. My pre vás máme osem fantastických a jednoduchých tipov na horúce nápoje. Skvelé chutia a ešte vás aj zahrejú!

Či už máte rada sladšie nápoje alebo skôr ovocné, štipľavé, alko či nealko, vyberie si každá z vás. Vynikajúce je, že recepty si môžete prispôsobiť podľa vlastnej chuti. Tak poďte do toho a spríjemnite sebe a svojím blízke chladné dni.

Horúca čokoláda s karamelom

1Potrebujete: cukor, 1 balenie mliečnej čokolády, šľahačku, kúsok masla

Vo vodnom kúpeli najprv rozpusťte dve polievkové lyžice cukru. Keď bude mať karamel peknú hnedú farbu, pridajte na kocky polámanú čokoládu a maslo. Prelejte do pohárov, ozdobte šľahačkou a rozpusteným karamelom.

Jablkovo-škoricový nápoj

jablko karamelový nápojPotrebujete: 1 jablkový džús, 1 jablko, 2 škoricové tyčinky

Jablkový džús spolu so škoricovými tyčinkami varte na miernom ohni, kým nezačne vrieť. Potom varte ešte asi 5 minút. Prelejte do pohárov a pridajte nakrájané jablko.

Pepermintová horúca čokoláda

pepermintová čokoládaPotrebujete: 1 balenie mliečnej čokolády, mlieko, šľahačku, pepermintové lízatká

Najskôr si vo vodnom kúpeli roztopíte polámanú čokoládu spolu s mliekom. Prelejte zmes do pohárov, ozdobte šľahačkou a pridajte pepermintové lízatká, ktoré predávajú skoro na všetkých vianočných trhoch. Na vrch môžete dať ešte mätu, ktorá sa k tomu vynikajúco hodí.

Brusnicovo-škoricový nápoj

brusnicovo škoricovýPotrebujete: 1 brusnicový džús, pohár jablkového džúsu, 2 škoricové tyčinky, brusnice

Brusnicový džús spolu s jablkovým džúsom a škoricovými tyčinkami ohrejte na slabom plameni, kým nebude táto zmes vrieť. Varte ešte 5 minút. Prelejete do pohárov, pridajte brusnice a uvarené škoricové tyčinky.

Nutelová čokoláda s marshmallow

nutelová čokoládaPotrebujete: mlieko, nutelu, balíček marshmallow

Dva poháre mlieka na miernom ohni zohrejete, pridajte 4 lyžičky nutely (môžete aj viac, podľa chuti). Miešajte, kým sa nutela úplne nerozpustí. Nalejte do pohárov a na vrch pridajte marshmallow.

Biela horúca čokoláda

biela čokoládaPotrebujete: mlieko, 1 bielu čokoládu, šľahačku, škoricový cukor

Dve šálky mlieka ohrejte na miernom ohni, pridajte jednu bielu čokoládu a nechajte rozpustiť. Prelejete do pohárov, ozdobte šľahačkou a vrch posypte škoricou alebo nastrúhanou čokoládou.

Varené víno

2Potrebujete: červené víno, škoricové tyčinky, klinčeky, pomaranč, cukor, hviezdicový aníz

Práve varené víno je horúci nápoj, ktorý je u nás najviac známy. No nemusíte si na ňom pochutiť len na trhoch, spravte si ho aj doma. Všetky ingrediencie priveďte v hrnci do varu, nechajte ich na miernom ohni variť 15 minút a prelejte do pohárov.

Alkoholický hruškový nápoj

hruškaPotrebujete: 1 hruškový džús, hruškovú vodku, škoricu, hrušku

Hruškový džús spolu s jedným deci vodky a pokrájanou hruškou privediete do varu a necháte 10 minút variť. Prelejte do pohárov a vrch posypte škoricou.

Foto: Pinterest