Prídete po práci domov, unavená, zničená a tešíte sa aspoň na chvíľu oddychu. Veď manžel je doma, určite sa o všetko postaral. A aká je realita? V byte bordel ako v tanku, deti namiesto písania úloh hrajú hry na počítači a váš milovaný chlap odfukuje na gauči pred zapnutou telkou. Opäť sa všetko sype na vaše plecia. 

A teraz stačí už len jediná maličkosť, ktorá u vás naštartuje vlnu odporu voči vášmu mužovi a vy začnete odmietať plnenie ,,manželských povinností“, hoci sama dobre viete, že vám to neprospieva. Preto vám ponúkame krátky zoznam maličkostí, ktorý ak si vyvesíte na chladničku, možno váš chlap pochopí, čo robí zle. A v budúcnosti sa bude činnostiam, ktoré sú spúšťačom vášho hnevu, vyhýbať. 🙂 [sociallocker]

  1. Ak vieš záchodovú dosku zdvihnúť, vieš ju aj zložiť. Ak chceš cikať postojačky, nauč sa správne trafiť. Záchod v našom byte nie je latrína. Po použití treba spláchnuť.
  2. Ak si schopný bordel narobiť, si schopný ho aj upratať. Máš dve zdravé ruky a tvrdíš, že aj rozum, tak to využi vo svoj prospech. Ak budem spokojná ja, budeš spokojný aj ty. To je jednoduchá životná filozofia, ktorá nám zaručí dlhodobý spoločný život.
  3. Ak sú deti hladné, treba ich nakŕmiť. Ak do nich natlačíš pizzu a hamburger, dostaň do nich aj po kúsku ovocia, pre môj dobrý pocit, že jedia aspoň niečo zdravé. Ak sa s deckami naješ, odprac riad do umývačky. Nie je to žiadna kvantová fyzika.
  4. Ak je kôš plný, treba ho vysypať. Ak niečo rozleješ, treba to poutierať. Ak niečo vysypeš, treba to pozbierať. Na to nepotrebuješ školenie.
  5. Kľučka na dverách nie je vhodné miesto na tvoju prepotenú košeľu, rovnako ako ani perzský koberec v obývačke nie je vhodné miesto pre tvoje zablatené tenisky.
  6. Zoznám svoje špinavé ponožky a použité boxerky s košom na bielizeň v kúpeľni, respektíve s bubnom práčky. Mimochodom, práčka nie je ruská ponorka, na jej obsluhu nepotrebuješ povolenie od vlády, tak do toho.
  7. Nevar párky v rýchlovarnej kanvici, nedávaj vajíčko do mikrovlnky, nehádž špagety o stenu v snahe zistiť či sú už uvarené, neobracaj palacinky vo vzduchu, ak to nevieš a hlavne sa ma nepýtaj, prečo to všetko nesmieš robiť.
  8. Ak ti poviem, že je tvoje obľúbené tričko v skrini na tretej poličke, tak je v skrini na tretej poličke. Nehovor mi, že tam nie je, lebo si sa už pozeral. Jednoducho sa otoč a choď sa pozrieť ešte raz. Lebo si sa zjavne pozeral zle!

Myslíme, že to by malo byť asi tak všetko. Jednoduché činnosti, ktoré zvládne aj to tupelo, ktoré máte doma. 🙂 [/sociallocker]

Autor: Paťa