Generácie žien už po stáročia prinášajú nové poznatky o móde a o tom, čo sa nosí a nenosí. Možno vaša babka nie je natešená ak na vás vidí hriešny červený rúž alebo roztrhané rifle, no verte, že aj ona za mladých čias pokukovala po čomsi podobnom. Sú totiž „módne záležitosti“, ktoré nikdy nevyjdú z módy a ktoré si všetky ženy snažia osvojiť.

Aj keď sú možno váš najobľúbenejší odev tepláky a staré tričko, vlasy stiahnuté v gumičke alebo nočná košeľa, občas nastanú momenty, kedy je potrebné hodiť sa do gala! Či je to odev, doplnok alebo vizáž, musíte byť spokojná! My vám prinášame zopár bodov, ako zo seba vyčarovať na počkanie dámu hodnú prechádzky po červenom koberci.

1. Šaty všetkých príležitostí

Krstiny, nečakaná návšteva divadla, firemná party či rande. A vás nemusí trápiť, čo si oblečiete, lebo aj keby ste nenašli ani v jednom obchode nič, čo by vám padlo do oka, viete, že doma v skrini vás čaká „železná rezerva“. Každá žena by mala mať kokteilové šaty, ktoré sú vhodné na všetky možné príležitosti. Najlepšie s dĺžkou do kolien a  trojštvrťovým rukávom, aby nepodliehali zmenám počasia. No a, samozrejme, na akciu typu – zber zemiakov alebo čistenie snehu si ich neoblečiete, zas nie každá udalosť je hodná vašej milovanej róby. ;-)

2. 4 ročné obdobia = 1 štýl

Chápeme, že v tričku na ramienka vyjsť do mrazu by asi nebolo najmúdrejšie, podobne ako vyjsť v baranici do 40°C horúčav. Ak však napríklad milujete nohavice, v tomto prípade sa dokážete vynájsť aj v letných mesiacoch. Stavte na materiál, ktorý je vám príjemný a „neroztopíte“ sa v ňom. Niektoré dámy zas automaticky na jeseň a v zime prechádzajú na tmavé farby. Nuž, ale prečo? To, že už nepáli tak jasne slnko neznamená, že nemôžete mať kožuch v žiarivej farbe. Nenechajte si diktovať módu vplyvmi podnebného pásma, ale ostávajte verná svojmu štýlu počas celého roka.

3. 100 odtieňov rúžu

Áno, všetky milujeme červené odtiene rúžu, ale ani ten nie je vhodný na bežné nosenie a už vôbec nie ak máte svetlé vlasy a pleť. Tmavovlásky a stredomorské typy pleti si môžu dovoliť výrazný červený rúž na akcie konajúce sa vo večerných hodinách, no do práce by mali staviť na jemné broskyňové odtiene leskov na pery. Blondínky by si zas mali osvojiť používanie rúžov ružovej farby. Máte k dispozícii pestrú škálu jej odtieňov, tak čo teda vyskúšať niečo nové?

4. Správna spodná bielizeň

Vy si to možno neuvedomujete, ale je viditeľné, že ste si zakúpili podprsenku s väčšími košíkmi ako by ste mali. Od blúzok a tričiek neesteticky trčia a pôsobia skutočne komicky, akoby ste čakali, že vám do nich niekto niečo hodí. Takisto, ak nosíte menšiu podprsenku, verte, že to vyzerá tak, že o sekundu „vykypíte“. Nesprávne zvolenými veľkosťami si nielen ničíte zdravie, ale sa ešte aj zosmiešnite.

5. Šperk je len doplnkom

Lesk a rôzne farby či tvary na šperkoch spôsobia to, že sa zo žien pomaly, ale isto stávajú straky, ktoré sa vrhajú do obchodov len aby nakúpili takýchto kúskov čo najviac. Vaše šperkovnice sa zaiste potešia a vy tiež, pretože už máte bižutériu ku všetkým typom oblečenia. Ale nezabúdajte na to, že vaše „poklady“ sú len doplnkom, nie hlavnou časťou odevov. Preto naozaj nie je nutné na seba zavesiť aj tú 94. šnúru perál a dať po 3 prstene na každý prst, len aby všetci videli, že máte doma aj tento kus.

6. Reprezentatívna koruna krásy

Vlasy ako koruna krásy sú bodkou na vašom celkovom výzore a nie nadarmo nesú taký honosný názov. Vašu vizáž a tie najdrahšie šaty si nik ani len nevšimne, pokiaľ budete mať na hlave apokalypsu alebo mastnú zemiakovú placku. Ak si neviete vytvoriť dokonalé hollywoodske vlny alebo nemáte čas na návštevu kaderníka, tak si ich jednoducho len umyte tým správnym šampónom pre vás a poriadne prečešte.

7. Ukážte krivky!

Ten, kto vymyslel sťahovaciu spodnú bielizeň, bol síce v určitom slova zmysle génius, ale no kto v tom má vedieť dýchať? Po hodinke začnete meniť farbu, a to všetko len kvôli tomu, aby ste svoju postavu scvrkli do rozmerov rovnej rúry zo stavebnín. Žena má byť žena! Viete, že muži nie vždy používajú rozum, preto im svoje prednosti musíte zvýrazniť samé a doslova naservírovať na podnose! Je úplne v poriadku ak si dáte obtiahnuté šaty a výstrih primeraný vášmu dekoltu. Vy nič nevystavujete, vy len upozorňujete na svoje krivky!

Zdroj: vintag.es | Foto: pixabay.com, flickr.com