Hovorí sa, že prvý dojem je najdôležitejší. Ak by sme tento výrok preniesli na priestory vášho príbytku, úlohu zaujať a takpovediac zanechať dobrý dojem preberá vaša vstupná hala či predsieň. Nedopustite, aby táto časť vášho domova bola len skladiskom topánok a vrchného oblečenia. Pozrite sa na pár návrhov ako efektívne a prakticky využiť svoju vstupnú halu a pritom jej zanechať príjemný vzhľad.

Malé priestory zdanlivo ponúkajú malé možnosti. Stavte však na kvetinové vzory v tlmených farbách a môžete vykúzliť priestor odkazujúci na lesnú krajinu nachádzajúcu sa mimo domu, ale dodávajúcu pocit sofistikovanosti.

1

A čo tak trocha tvorivosti? Zo starej ošumelej komody môže byť zakrátko nový úložný priestor, kde bude mať každý člen rodiny vyhradené svoje miestečko.

2

Rustikálny štýl má svoj osobitý charakter a v dnešnej dobe má stále viac obdivovateľov. Prečo ho teda nevyužiť? Drevená polica s háčikmi poskytuje nielen praktické využitie, ale vyzerá aj pútavo. Priestor sa dá dotvoriť rôznymi dekoráciami, nesmú však presahovať rámec praktickosti.

3

Efektívne a funkčné využitie priestoru sa dá dosiahnuť aj takouto vstavanou stenou. Vešiačiky pre detské vetrovky môžu byť umiestnené aj nižšie, aby si malý školáci mohli bez problémov odložiť svoje veci po príchode domov.

4

Vešiak a komoda so zásuvkami a policou vytvárajú priestor pre zavesenie kabátu či uloženie rukavíc a šálov. Dôležité sú aj farebné kombinácie, ktoré môžu byť kontrastné, no zároveň spolu musia harmonizovať. Výpovednú hodnotu môže mať aj rodinná fotografia. Tá naznačuje šťastný domov a rodinnú pohodu.

5

Malé priestory častokrát vyzerajú lepšie, keď sa rozhodneme využiť pestrejšie farby či masívne prvky. Takto môže aj malá plocha ohromiť. Pomocníkom na optické zväčšenie priestoru je aj dobre umiestnené zrkadlo.

6

PS: Niečo pre romantické duše. Biela farba, jemné kvetinové vzory a čipka – to je tá správna voľba ak chcete vytvoriť príjemné a pohodové prostredie 🙂

7

Autor: Klára

Foto: Pinterest