Spomeniete si ešte vôbec na to, kedy ste si naposledy poriadne vytriedili šatník? Ak každé ráno zúfalo stojíte pred preplnenou skriňou a aj tak nemáte čo na seba, je čas na veľkú očistu! Zbavte sa zbytočných vecí, ktoré si už aj tak nikdy neoblečiete. Nie, to srdiečkovo- cukríkové tričko, ktoré máte od puberty a je vám o číslo menšie, už naozaj do módy nepríde! [sociallocker]

V prvom rade máte zakázané nakupovať do tej doby, kým váš šatník neprejde obrovskou očistou. Nakupovanie je totiž závislosť! Obchody vás nútia míňať peniaze na nové a nové oblečenie, ktoré už v skutočnosti máte. Ak stojíte pred preplnením šatníkom, nepotrebujete viac kúskov, ale menej. Nie však pre nové veci! Uvidíte, že sa tam nachádzajú skvelé kúsky, ktoré chcú byť objavené. Jediné čo je potrebné urobiť, je vyhodiť zbytočné a nadbytočné oblečenie. Pri triedení buďte nemilosrdné, ak si nebudete istá vyradením zo šatníka, urobte to! Inak sa vám nakopí ďalšia hŕba vecí, o ktorých si myslíte, že ich určite začnete niekedy nosiť. Aby vaše fashion kúsky nevyšli nazmar, posuňte ich kamarátke, mamine, hoďte ho na bazoš alebo darujte tým menej šťastným.

1. Typ oblečenia, ktoré je ako cez kopirák

Ak zistíte, že máte doma skoro totožné tričká, sukne, šaty a nosíte však stále iba tie isté dookola, určite sa ostatných zbavte. V šatníku nechajte iba tie, ktoré máte najradšej, sú najkvalitnejšie alebo sa vám s nimi spája nejaký zážitok. Vezmite si z tohto ponaučenie a nekupujte si veci, ktoré už v skutočnosti máte doma.

šatyy

2. Oblečenie, čakajúce na svoju prvú príležitosť

Sem patria kúsky, ktoré boli v obrovskej zľave a vy ste si ich kúpili aj napriek tomu, že sa vám nepáčili. Mysleli ste si, že ich niekde využijete, no nestalo sa. A ani sa nestane! Preč s nimi. Rovnako sa vám nahromadili veci určené na špeciálne príležitosti, ako napríklad slamený klobúk, baletná sukňa, divné legíny a iné zbytočnosti. Takýmto zvláštnostiam dajte taktiež zbohom.

divné

3. Super pohodlné oblečenie, ktoré sa hanbíte nosiť aj sama pred sebou

S týmto typom oblečenia sa vám bude lúčiť najťažšie. Veď koľkokrát sa tešíte, ako sa zabalíte do tej obrovskej starej vyťahanej mikiny? Pravdou je, že tohto oblečenia máte v skrini najviac, no vyzliekate sa z neho, len čo niekto zazvoní pri dverách a hanbíte sa aj pred poštárom. Každá vec sa raz opotrebuje a vy si ju nechávate v domnienke, že sa vám ešte zíde a budete ju nosiť aspoň doma. Potom sa vám tieto pohodlné veci kopia a kopia. Preto je čas sa s nimi rozlúčiť a nechať si z nich maximálne dva kusy, ktoré sú naozaj mäkké a pohodlné.

pohodlnéé

4. Kúsky, ktoré ste kedysi milovali a teraz ich neznášate

Každá žena si prešla mnohými štýlmi, kým našla ten svoj pravý. Práve z týchto období, hľadania samých seba, ste si v šatníku nechali množstvo oblečenia, ktoré si už nikdy neoblečiete. Či už ide o emo módu, hip hop, oversized či boyfriend štýl.

emo

5. Oblečenie, ktoré je vám menšie, väčšie, kratšie, dlhšie…

Telo sa neustále mení a kedysi ste mali iné proporcie ako dnes. No nemuseli ste iba schudnúť či pribrať, niektoré strihy vám jednoducho nesedeli ani predtým. Či už ide o sako, ktoré je vám úzke cez plecia, príliš krátka sukňa alebo nohavice, ktoré nezapnete. Týchto vecí sa zbavte alebo ich dajte upraviť krajčírke. Ak vám často kolíše váha, kupujte si odevy, ktoré sú viac elastickejšie a šatník sa vám nebude stále plniť novými kúskami.

oblečenie, ktoré nesedí

6. Deravé alebo inak poškodené veci

Idete na návštevu, vyzujete sa a máte deravú ponožku? Nedajbože nejaké tričko, rifle, spodné prádlo? Dnešná kvalita oblečenia nie je bohvieaká, a preto sa veľmi často stáva, že sa niečo prederaví. No ak ide o väčšiu dieru a náročný materiál, oblečenie sa vám doma zašiť nepodarí. Rovnako vyhoďte veci so škvrnami, ktoré nejdú vyprať.

poškodené oblečenie

7. Veci, ktoré ste dostali, no nepáčia sa vám

Vianočný sveter od babky, tepláky od frajera, blúzka od rodičov. Ak sa vám veci, ktoré dostanete, nepáčia, nemusíte sa báť posunúť ich ďalej, najmä ak vám v skrini ležia už niekoľko rokov.

oblečeniee

Foto: Pinterest [/sociallocker]