Diskotéky, bary či kaviarne sú skvelým miestom na spoznávanie nových ľudí. Na týchto miestach stretávame tri typy mužov- tých, čo si myslia, že dobre vyzerajú, tých, čo naozaj dobre vyzerajú a tých, ktorý nevyzerajú dobre a ani si to nemyslia. Niekedy sa stane, že nejaký z týchto typov (zväčša však tí z prvej kategórie) príde za naoko opusteným dievčaťom a snaží sa prelomiť ľady. Lenže máloktorý z nich si uvedomuje, že pod ľadom sa nachádza studená voda…

Už pár rokov nie som veľkým fanúšikom diskoték a barov (riadim sa heslom: v minulosti som sa chcela opiť, aby som sa bavila, dnes sa nepotrebujem baviť na to, aby som sa opila) no sem tam na tieto miesta stále zavítam.

Takže stojím v bare zahalená do diskotékovej trojkombinácie: štekle, mejkap, pušapka a cítim sa ako Popoluška na bále, ktorá konečne vymenila svoje domáce oblečenie za poriadne plesové šaty. K dokonalosti už chýba iba krásny princ, avšak namiesto princa na bielom koni stretávam iba samých koňov, z ktorých sa stupidity sypú jedna za druhou. A tu sú tie najhoršie z nich:

Vieš, mám frajerku, ale si pekná, chcel by som si s tebou zasúložiť.

Sympatický týpek s pekným úsmevom príde s drinkom v ruke: „Opýtal som sa čašníčky, čo piješ, dúfam, že nevadí…“ Čo si, samozrejme, nevadí. Konverzácia sa uberá dobrým smerom a v tom z chlapca vypadne táto veta. No skoro ma vykotilo zo stoličky. Ale 10 z 10 za úprimnosť.

Ale ja mám auto.

Ja mám dôstojnosť.

Kvôli tebe by som aj prestal piť.

Oh, škoda, už som si myslela, že budeme mať spoločné záujmy.

Nie si náhodou modelka?

Nie.

Máš krásne oči.

Áno, preto sa celý večer pozeráš pár centimetrov nižšie. Na otázku, akej sú farby, mi chlapec v rozpakoch odpovedá: „Dokonalej“.

Si iná ako ostatné.

Jasné, a to si zistil po polhodinovom rozhovore, z ktorého si 20 minút rozprával iba ty. A o týždeň bude „iná“ Katka, Zuzka, Ľubka, Martina alebo hociktorá, ktorá vydrží počúvať tvoje nekonečné kecy o objeme motora tvojho béemvé.

PS: Pokiaľ máte podobné skúsenosti, podeľte sa s nimi v komentároch! :D

Foto: Giphy, Facebook