Chystáte sa toto leto na hudobné festivaly a chcete ukázať svoju originalitu? Máte už pokrk všetkých tých dievčat s rybími chvostami a čelenkami z umelých kvetov? Švédska bloggerka Jenny Mustard vám ukáže 5 netradičných nápadov na účesy, ktoré priam kričia „nie som ako iné dievčatá!“ Navyše ich zvládne ozaj každá ;)

 

1. Netradičné sponky

účes sponky

Malé zasúvacie sponky alebo „bobby pins“ sú povinnou výbavou každej ženy. Nemusia však hrať iba druhé husle a držať účes pokope – Jenny ukazuje jednoduchý nápad, ako dať týchto malých pomocníkov do centra pozornosti a vykúzliť zaujímavy sci-fi dizajn. Urobte si klasický chvost a spravte si zo sponiek čelenku. Rímske číslice fungujú s týmto účesom famózne, no nebojte sa experimentovať. Tip: vyberte farbu sponiek, ktorá kontrastuje s farbou vašich vlasov.

2. Hravé copíky

účes copíky

Zapletanie je festivalový evergreen. Každá z nás isto zvládne klasický vrkoč (pamätáte, ako ste trénovali na bábikách?), tak prečo sa uspokojiť len s jedným? Čo tak rovno štyri? Pre konzervatívnejšie dámy to môže pôsobiť trochu detsky, no ak chcete ukázať svoju nestárnucú dušu, hurá do toho!

3. Neposlušné odrastence

účes odrastence

Pozná ich každá žena – krátke rastúce vlásky, ktoré nie a nie udržať v účese! Ak vám pijú krv, začešte ich s použitím laku na vlasy alebo to urobte ako Jenny – ukážte ich svetu! Krásne vám oramujú tvár a spravia z vás zábavnú divošku – predsa nechcete na festivaloch pôsobiť úzkoprso a formálne.

4. Ulízaná mimozemšťanka

trblietky účes

Ďalší nápad akoby vystrihnutý zo Star Wars! Ak preferujete elegantné a minimalistické účesy, no stále chcete v dave vyniknúť, tento nápad je presne pre vás. Zmiešajte penové tužidlo s holografickým práškom (alebo inými trblietkami) a naneste na vlasy. Ulížte sa ako len chcete a užívajte si svoj nový look akoby z inej planéty.

5. Loptičky

účes loptičky

Drdoly sú taktiež nestárnuca klasika a v lete je to jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako si upraviť vlasy. V horúčavách sa vám spotené pramene nelepia na krk či tvár a vy si môžete užívať všetky obľúbené aktivity. Prečo trochu nezaexperimentovať a neskúsiť miesto jedného veľkého 3-4 menšie? Kreativite sa medze nekladú, je to len na vás!

Tak čo, inšpirovali ste sa? Aj vy môžete byť instagramová diva a spraviť si fotky ako z Coachelly, aj keď sa chystáte „iba“ na Pohodu či Grape. Stačí sa len odviazať. ;)

Ukážka z lookbook-u Jenny Mustard

jenny mustard lookbook jenny mustard lookbook jenny mustard lookbook

Zdroj: YouTube | Foto: Instagram