Zlatokopky. Tupé, namyslené dievčence, ktorým človek v ojazdenej Fordke nestojí ani za pohŕdavý pohľad. Bezcitné, povrchné beštie, ktoré kvôli Gucci kabelke bez jedinej výčitky rozvrátia cudziu rodinu. Nič nevedia, nič neurobia, len rozťahujú nohy a pýtajú peniaze. Je tak jednoduché ich nenávidieť! Ale napadlo vám niekedy, aké to má priemerná zlatokopka v dnešnej dobe ,,ťažké“? :)

Ak aj pominieme morálnu stránku veci, je až neuveriteľné, prečo sa fenomén zlatokopiek tak rozšíril. Čoraz viac žien má za životný cieľ nájsť si muža, ktorý sa „o ňu postará“. Inak povedané, nechcú nič viac (a hlavne menej), ako sa stať dobre vydržiavanou priateľkou alebo ešte lepšie manželkou. Ak aj vy uvažujete o podobnej životnej dráhe, pozor. Toto sú skutočnosti, s ktorými musíte na ceste k prepychovému životu po boku bohatého princa rátať!

1. Neľútostná konkurencia

Profitovať na hlúposti a nadržanosti nižšieho mužského druhu vyzerá ako účinný a ľahký spôsob zbohatnutia, ale len za predpokladu, že to napadne len jednému či dvom dievčatám. Inak sa z tejto životnej cesty stane tvrdý a nemilosrdný biznis. Možno ste krásna žena a možno vám to veľa mužov aj hovorí. Ale pekných dievčat je veľa, predovšetkým na Slovensku. Vojdite do bratislavského baru a uvidíte jednu bábiku vedľa druhej- každá značkovo oblečená, perfektne nalíčená s dokonalým účesom aj manikúrou a pestovanou postavou… Bohatý podnikatelia si z nich môžu vyberať ako zo zlacnených jogurtov pred vypršaním záruky. Ako teda zatieniť svoje konkurentky? Ako si udržať rovnakú dokonalosť, ale zároveň vyčnievať z radu? No, ťažko. Je to boj, pri ktorom je často nutné uchýliť sa k skutočne nechutným trikom. Pripravte sa, že sa zašpiníte…

2. Nedostatok sponzorov

Ak sa nenaučíte nemecky a nevyrazíte na lov do susedných krajín, máte problém. Ono tých rozprávkovo bohatých princov nie je na Slovensku až tak veľa. Treba si dávať pozor na podvodníkov a lakomcov. Tvária sa ako Rockefeller, ale žiadny slušný darček (ako byt či auto) z nich milujúca priateľka nevytrieska. A niektorí, čím sú bohatší, tým opatrnejšie narábajú so svojimi financiami. Riešením by mohol byť vzťah so zamilovaným úprimným mladíkom (chudákom), ktorý síce veľa nemá, ale to, čo má, rád rozdá. No to je len dočasné riešenie, ktoré sa proti vám ľahko otočí. Pomerne rýchlo ho vyciciate až na kosť a treba hľadať ďalej. A stačí ak zruinujete dvoch, troch a vaša povesť je naveky zničená- ľudia sú proste závistlivé svine!

 

3. Úlovok či agresor?

Veľa solventných mužov sa sťažuje, že ženy „po nich idú“ len kvôli peniazom. Ale povedzme si rovno- často fakt neponúkajú nič iné. Zbohatlíci sú zvyčajne arogantné, úchylné a primitívne hovä… existencie. Ku ženám sa chovajú ako ku výstavným chovným psom. Iste, poskytnú im všemožný luxus, ale musia sa dostatočne predvádzať pred jeho kamarátmi, vyzerať presne podľa jeho štandardov a na slovo poslúchať. Inak ich okamžite vymenia za inú, vhodnejšiu sučku. Slabšie povahy, teda milé inteligentné dievčatá, ktoré čakajú okrem peňazí aj trochu lásky či pochopenia, takýto vzťah totálne zničí do niekoľkých rokov. Musíte mať naozaj hrošiu kožu a skutočnú lásku k peniazom, aby ste to vydržali bez psychickej ujmy.

 

4. Vzhľad ako živobytie

Každá žena chce vyzerať dobre. Snaží sa schudnúť, pekne nalíčiť, skúsiť nový slušivý účes. Robí to ale hlavne pre svoj vlastný dobrý pocit, pre zvýšenie sebavedomia. Ale v živote „profesionálnej priateľky“ je dokonalý vzhľad otázkou existencie. Zabudnite, že sa vôbec niekedy poriadne najete- každé sústo budete prepočítavať na kalórie. Jediné kilo navyše  a nezoženiete nikoho, kto za vás zaplatí nájom. Krivá linka nad viečkom a vášho vyhliadnutého sponzora vám pred nosom uchmatne nejaká mrcha. Musíte byť jednoducho stále v strehu, vždy vyzerať dokonale. A to stojí veľa času a námahy- fitko, kaderník, pedikúra, manikúra a hodiny strávené pred zrkadlom, kým vôbec vyjdete na ulicu. Takže  poskytnuté financie sú naozaj ťažko vydreté…

5. Boj nikdy neskončí

Svojho manžela si pravdepodobne ulovíte na vaše dve prednosti- vzhľad a mladosť. Práve tie vlastnosti, kde je 100 % istota, že o ne časom prídete. Je jedno, koľko plastických operácii podstúpite, na koľkým omladzujúcich kúrach sa zúčastníte- vek vás dohoní. On bude stále bohatý a po meste sa bude premávať ďalšia generácia čerstvo dospelých vydajachtivých slečien. A celé dni budú vymýšľať, ako odviesť zrovna takého chlapa, akého máte po boku od zrovna takej starnúcej manželky, akou sa stanete. Netreba si nič nahovárať! Už raz, kvôli vám, opustil ženu, s ktorou prežil dlhé roky v manželstve, vybudoval firmu, vychoval deti… U takého človeka nikdy nebudete mať istotu, že od vás neodíde s vašou mladšou verziou. Iste, možno po rozvode získate nejaký majetok, ale zrejme to na vaše nároky stačiť nebude. Je tu teda veľké riziko, že po štyridsiatke budete musieť robiť veci, ktoré ste nikdy nerobili, ako šetriť, uskromniť sa, platiť účty, variť, natankovať benzín do auta, či dokonca cestovať MHD!!! A to je teda hrozná predstava!

Foto: pixabay.com; YouTube