Zoznamovanie sa cez internet je dnes úplne bežnou záležitosťou. Pokiaľ ste sama a vo svojom okolí ste doposiaľ nenašli chlapa, ktorý by sa vám páčil, a s ktorým by ste si vedeli predstaviť vzťah, skôr či neskôr zalovíte aj vo virtuálnych vodách. Hoci je oveľa pravdepodobnejšie, že ste tak už urobili. Keď sa zadarí, je celkom možné, že práve tu stretnete muža svojich snov. Horšie je, keď natrafíte na týpka, ktorý chodí na internet loviť baby do postele. A že takých je! Niektorí idú rovno na vec, iní sú takí zdatní manipulátori, že sa nestačíte čudovať. Tu je niekoľko rád, ako tieto indivíduá rozpoznať.

 

Veľa napovie už samotný profil

Najistejšie je neodpovedať na žiadosti o priateľstvo od mužov, ktorých nepoznáte. Lenže vy sa chcete zoznámiť s niekým novým, a tak neodoláte. Asi prvé, čo urobíte je, že si dôkladne prezriete jeho profil. Keďže na Facebooku frčíte už nejaký ten rok, nemal by byť pre vás problém rozoznať falošný profil od pravého. Pokiaľ máte čo i len najmenšie podozrenie, že ten Jožko Mrkvička so sladkou profilkou nie je reálny človek, okamžite priateľstvo zrušte. Popozerajte si fotky, komentáre pod nimi, časovú os, priateľov. Teda pokiaľ sú tieto informácie na profile vášho nového ,,priateľa“ k dispozícii.

Všímajte si, ako s vami komunikuje

Ostrieľaného harcovníka spoznáte po výmene niekoľkých viet. V prvom rade vás informuje o tom, ako veľmi sa mu páčite a opýta sa, či ste slobodná alebo zadaná. No a potom to príde. Komplimenty, dvojzmysly, srdiečka, pusinky, a najmä naliehavé otázky typu – kedy a kde. Keď natrafíte na rodeného manipulátora, dokáže vás v priebehu niekoľkých dní presvedčiť, že je do vás totálne zamilovaný, že bez vás nemôže ani dýchať, a keď sa nestretnete hneď teraz, snáď do rána umrie. Keď sa nechytíte, možno sa začne vystatovať svojimi úspechmi u žien, aby vo vás vzbudil žiarlivosť. Ak nezaberie ani to, je celkom možné, že vytasí ďalšiu zbraň. Zaútočí na vaše dobré srdce, ochranárske inštinkty, materinské pudy a začne sa sťažovať na svoj ťažký život s dodatkom, že jedine vy ho môžete zachrániť. Na takéto typy pozor! Ich arzenál je taký pestrý, že ani neviete ako a podľahnete.

Selfie

Nikdy, ale naozaj nikdy, mu neposielajte vyzývavé fotky!

Ktorého muža by nepotešila nejaká šteklivá fotečka od peknej ženy, že? A môžete si byť istá, že časom si od vás nejakú podobnú začne pýtať aj váš nový objav. Vysmiata selfka je ešte v pohode. Horšie je, keď vám hormóny zatemnia mozog natoľko, že mu pošlete fotky, na ktorých ste vo vyzývavých pózach, viac nahá ako oblečená, nebodaj mu ukážete aj to, čo inak pred svetom obnažovať nezvyknete. To si už koledujete o poriadny prúser. Môže vás začať rovno vydierať alebo sa vašimi šteklivými fotkami pochváli pred kamošmi, poprípade ich len tak zo zábavy zavesí na net. Aj keby k ničomu takému nedošlo, nikdy nebudete mať istotu, že ich raz nezneužije.

Zdá sa, že je fajn a chce sa s vami stretnúť

Skôr či neskôr k tomu dôjde. Píšete si nejaký čas, ste si sympatickí, máte pocit, že o sebe už viete dosť. Prvé rande si dohodnite na neutrálnej pôde, a hlavne niekde, kde nebudete len vy dvaja. Pozvať ho k sebe by bola totálna blbosť, lebo fakt ešte nemôžete vedieť, s kým máte vlastne dočinenia. A ísť domov k nemu tiež nie je dvakrát dobrý nápad. Nikdy totiž neviete, ako na vás ten chlap zapôsobí naživo, čo je vlastne zač a či nebudete po prvých pár minútach hľadať únikovú cestu. To zistíte až na prvom rande, ktoré môže dopadnúť všelijako… Inak, týpkovia, ktorým ide len o chvíľkové dobrodružstvo, sa budú chcieť s najväčšou pravdepodobnosťou nasáčkovať k vám domov. Dôvod? Nechcú, aby sa o ich tajnom hobby dozvedelo najbližšie okolie. Oni totiž dokážu celé roky fungovať na princípe – oblbnúť, zbaliť, dostať do postele, odhodiť. Môžete vziať jed na to, že tak, ako vás, zvyknú mať paralelne „rozrobených“ ešte niekoľko žien.

Spoľahnite sa na inštinkt

Pri prvom, ale aj pri tých ďalších stretnutiach, teda pokiaľ ešte nejaké budú, počúvajte svoj vnútorný hlas. Keď sa vám zdá chlapík, hoci neviete prečo, divný, tak asi divný je. Keď sa s ním cítite príjemne, uvoľnene a stále sa máte o čom rozprávať, tak ste asi natrafili na fajn chlapa, ktorý za to stojí. A čo bude ďalej, je len na vás dvoch.

Foto: Pixabay.com