Priznávame. Žiadny alkohol nie je zdraviu prospešný a určite sa vás nesnažíme navádzať na jeho konzumáciu! Avšak, vedeli ste, že tequila vám pomôže schudnúť? Alebo že podporuje trávenie a má probiotické účinky?

Čítajte ďalej, dozviete sa viac!

1. Tequila a chudnutie?

Bláznivé, však? Všeobecné pravidlo totiž hovorí, že ak chcete schudnúť, nepite alkohol. Ale ak sa vám podarí vypiť regulované množstvo tequily, môžete využívať vlastností zvláštneho cukru, ktorý tequila obsahuje – agavins. Nemýľte si to s agáve nektárom, agavis má menej rafinovanú molekulárnu štruktúru, nevedie tak k zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Navyše stimuluje metabolizmus a pomáha rozpúšťať tuky.

2. Podporuje trávenie

Pokojne si doprajte ,,panák“ tequily po jedle. Napomáha tak vášmu tráveniu. Proces je tak plynulejší, pokojnejší a nemáte pocit nafúknutého brucha.

3. Je to probiotické

Probiotiká sú zdravé baktérie, ktoré prirodzene obývajú naše črevá. Sú zodpovedné za väčšinu nášho imunitného systému a pomáhajú telám udržať zdravú rovnováhu. Niektoré zo zložiek tequily napomáhajú prirodzenému vytváraniu týchto baktérií. Platí ale, že hovoríme o malom množstve tequily! Opíjanie sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou robiť presný opak a zničíte tak svoje prirodzené zásoby zdravých baktérií, taktiež váš imunitný systém bude nútený pracovať nadčas, kvôli toxínom, ktoré sú vlastné každému alkoholu.

4. Prispieva k boju proti osteoporóze

Hlavnú úlohu hrá opäť agavins! Napomáha telu vstrebávať vápnik, a preto je možnou alternatívou pre prevenciu vzniku krehkých kostí.

5.  Pomáha proti nespavosti

Tequila pomáha upokojiť nervy a dokonca navádza lepší spánok. Nemyslíme tým spánok po piatkovej žúrke, ale ozajstný kvalitný spánok.

Žiadny alkohol nie je zdravý! Ak ale máte sklon k pitiu raz za čas, tequila nemusí byť až taká zlá voľba. Pozor! Hovoríme o 100% agáve tequile, nie jej lacnejších napodobeninách, ktoré sú vyplnené cukrom. Na zdravie 🙂

Foto: Tumblr