Ani vy sa neviete dočkať po náročnom dni v práci alebo v škole toho slastného pocitu, kedy vypnete od všetkých povinností a doprajete si chvíľku pre seba? Horúca sprcha je ideálnym prostriedkom, ako sa zbaviť stresu. No viete, že takáto prostá činnosť ako sprchovanie nesie so sebou isté chyby, ktorých sa pravidelne dopúšťame? 

Sprchovanie je úplne prirodzená vec a súčasť našich životov, s ktorou sa stretávame každý deň. Pri sprchovaní však robíme chyby, ktorých by sme sa mali vyvarovať!

1. Sprchovanie sa vo veľmi horúcej vode

Je nám jasné, že horúca voda človeku padne veľmi dobre, ale ak máte problémy so suchou pokožkou, toto je jedným z dôvodov. Veľmi horúca voda vás vysušuje a vy máte pocit napnutej pokožky. Ideálna teplota vody je okolo 35°C.

2. Príliš dlhé sprchovanie

Koľko času trávite v sprche? Ak ste odpovedali 15 a viac minút, robíte chybu! Ideálny čas na sprchovanie je 7 až 10 minút, za ten čas sa dokážete uvoľniť a dokonale zbaviť nečistoty.

3. Príliš veľa peny

Pena, pena, veľmi veľa peny. Stratiť sa v bublinkách je skvelý pocit, ale čím menej, tým lepšie. Prehnané používanie kozmetických prípravkov môže rovnako viesť k vysušovaniu pokožky, preto nezabúdajte na zlaté pravidlo, že všetko s mierou.

4. Používanie starých špongií

Baktériám sa veľmi darí vo vlhkom prostredí, čiže vaša špongia je pre ne ideálnym miestom. Po každom osprchovaní by ste ju mali trochu osušiť uterákom a nezabúdajte ani na to, že by ste ju mali meniť minimálne raz za mesiac!

5. Príliš drsné utieranie sa

Aj vy ste zvyknuté vydrhnúť sa uterákom úplne dosucha? Po správnosti by ste sa však mali len jemne osušiť, aby ste zbytočne nedráždili pokožku. A nezabúdajte, samozrejme, na telové mlieko!

Zdroj/Foto: brightside.me