V súčasnej dobe sa neraz stretávame s názorom, že muži to majú jednoduchšie ako ženy. To určite nepopierame. Muži napríklad nepoznajú pôrodné či menštruačné bolesti a tiež im bola daná aj väčšia sila ako nám ženám. Jednoduchý život však nemusí automaticky znamenať aj krajší. V nasledujúcich riadkoch sa nájde každá z vás, ktorej bolo umožnené narodiť sa ako žene a žiť život ženy.

 

1. Rodíme a sme matkami

Dokážeme dať život a práve vďaka tejto možnosti sme sa stali v očiach mužov bohyňami. Môžeme im porodiť dieťa, dať im niečo, čo je ich, čo z nich pochádza. Niet silnejšieho puta ako puto medzi matkou a dieťaťom. Pre potomkov znamenáme celý ich svet, najlepšie kamarátky, lásku na celý život.

2. Milujeme

O tom, že ženy sú citlivejšie ako muži ani nemusíme hovoriť. Dokážeme milovať celým svojim srdcom a dušou. Čím viac lásky dávame, tým viac jej máme v srdci. Milujeme bez podmienok. Pod vplyvom našej lásky meníme veci. Z domu dokážeme urobiť domov. Muži nás potrebujú ako svoju motiváciu. Nie nadarmo sa vraví, že za každým úspešným mužom stojí žena. Mužov dokážeme podporiť, dodať im sebavedomie, pomôcť im k úspechu, na druhej strane ich však dokážeme aj zničiť. Milí páni, je len na vás, čo si svojim konaním vyslúžite.

3. Sme zraniteľné. Ale pozor, len vtedy, ak to samé chceme!

To, že sme my, ženy, do istej miery aj prefíkané líšky, nezaprieme. 🙂 Niekedy našu bezbrannosť využívame vo svoj prospech. Nevinný pohľad a muž nám už otvára dvere, berie tašku, uvoľňuje miesto v autobuse. Na druhej strane sme však silné a nezávislé bytosti, ktoré dokážu zmeniť svet, no z času na čas prijímame aj pomoc mužov, aby sme pohladili ich ego a zabránili tomu, aby sa cítili zbytoční. 🙂

4. Sme nežnejším a jednoznačne aj krajším pohlavím

A tento fakt veruže nemožno spochybniť. Do vienka sme dostali nehu, šarm a krásu, vďaka čomu si dokážeme mužov omotať okolo prsta. Muži šalejú z našich dlhých nôh, hlbokých očí či dlhých vlasov. Ako ženy máme milión možností, ako našu krásu podčiarknuť, zvýrazniť. Ak po prebdenej noci nevyzeráme ráno práve najlepšie, zachráni nás mejkap. Ak naša ďalšia diéta opäť nezabrala, kilogramy navyše môžeme skryť pomocou oblečenia.

5. Oblečenie, topánky, kabelky, bižutéria…

A milión tých ďalších krásnych výhradne ženských vecí. Každý deň môžeme byť iné. Obliecť sa na tisíc spôsobov. Prostredníctvom oblečenia vyjadriť seba, svoju aktuálnu náladu. Že chlapom stačí jeden oblek na každú príležitosť a my si musíme kupovať stále nové šaty? Nevýhoda? Ale kdeže! Pre správne ženy je toto jednou z najväčších výhod. 🙂

Každá z nás vie, že dôvodov je omnoho viac. Deň čo deň- po celý náš život zisťujeme, že narodiť sa ako žena je skutočne požehnaním. Požehnaním pre nás samotné, požehnaním pre naše deti, požehnaním pre našich mužov.

Foto: movie.anonforge.com