To, že ste verejne známa osoba, vám nezaručuje slušné zaobchádzanie. Svoje by o tom mohli povedať aj štyri dámy slovenského šoubiznisu, ktoré čelili negatívnej, miestami až nenávistnej kritike zovňajšku, a teda body shamingu.

Adela Vinczeová

Známa moderátorka si svojím dôvtipom a inteligenciou získala srdcia divákov po celom Slovensku. Okrem toho sa aktívne venuje charite a učí ľudí, ako zbytočne neprodukovať odpad. To ale mnohým nebráni v tom, aby si neodpustili uštipačné poznámky k jej príliš štíhlej postave a nesymetrickej tvári. Našťastie, Adela sa nad ľudskú hlúposť dokáže povzniesť.

Celeste Buckingham

Talentovaná speváčka sa netají tým, že dlhodobo bojovala s poruchou príjmu potravy, ktorá ju začala trápiť v tínedžerských rokoch. Dôvod bol jasný, verejnosť na ňu vyvíjala tlak, nech je čo najštíhlejšia. Aby toho nebolo málo, pred pár rokmi jej diagnostikovali poruchu vaječníkov. Tá ma za následok nedostatočné spracúvanie kalórií. Celeste sa rozhodla, že zbalí kufre, odíde na ostrov Madeira, kde žijú jej rodičia, a nenávistné hejty nechá za sebou na Slovensku. Ako sama priznáva, lepšie urobiť nemohla.

Emma Čaputová

Dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej Emma pocítila ľudskú škodoradosť a zlobu po tom, čo sa začala objavovať na prehliadkovom móle ako modelka. Jej tvár s výrazným znamienkom totiž ľuďom nepripadala dostatočne pekná. Mladej rebelke to však vietor z plachiet nevzalo a úspešnej kariére sa venuje naďalej.

Simona Salátová

Ľudia vedia byť krutí a najmä k tým, čo majú vlastný názor. A, nedajbože, ho ešte aj verejne prejaviť! Či už má človek pravdu alebo nie, netreba ho osočovať a urážať tak, ako sa to, bohužiaľ, pravidelne stáva našej najúspešnejšej komičke. Simona si, našťastie, vie zo všetkého urobiť srandu, ale, ako sama priznáva, v našej malej spoločnosti by privítala o trochu viac slušnosti.

Foto: Instagram.com/ simonacomedy, celbuckingham, emma_caputova, trochu_inak_s_adelou