Či už ste vo vzťahu, dobrovoľne single alebo zúfalo opustená, každá z vás miluje bozky. Dotyky pier na vašich ústach majú elektrizujúcu moc, veď aj filmové vzplanutia sa dostávajú ženám pod kožu ako elektrizujúci magnet doplnený zimomriavkovou vášňou. A viete čo? My poznáme štyri jedinečné dôvody, prečo spojiť príjemné s užitočným a bozkávať sa každý deň!

 

Spaľovanie kalórií nebolo nikdy jednoduchšie!

Možno sa budete čudovať, no na svete neexistuje príjemnejší spôsob chudnutia, ako je bozkávanie. Pri štvrťhodinke vášnivého ,,cuckania“ totiž dokážete skutočne spáliť okolo 20 kalórií. Lákavé, nie?

Máte bolesti? Bozkávajte sa!

Nakoľko bozkávanie má na svedomí rozširovanie ciev, môže dokonca pomôcť pri menštruačných kŕčoch či migréne. Určite to vyskúšajte a nebudete ľutovať!

Vybozkávajte si silnejšie srdce

Teraz už viete, že pri bozkávaní sa rozširujú cievy, vďaka čomu sa krv v žilách dostáva jednoduchšie k mnohým orgánom. Okrem toho vie udržať cholesterol v nízkych hodnotách.

Nikdy viac chorá!

Aj keď si pri bozkávaní vymieňate so svojim ,,objektom záujmu“ sliny, zároveň k vám s nimi prichádzajú aj baktérie, avšak nebojte sa, môžete im ďakovať za zlepšovanie imunity. Z toho vyplýva, že čím viac sa budete bozkávať, tým menej budete chorá!

Foto: YouTube