Niekomu prajeme ešte len dobrú noc a niekomu už dobré ráno. Aj vám sa pozastavuje rozum nad tým, ako niekto môže vstávať skoro ráno ako ,,vtáčatko“? V tom prípade tieto veci určite poznáte a nebudete sa čudovať, že iritujú aj ostatných.

Aj vy poznáte ten pocit? Ráno ledva vstanete do práce a polovicu vecí pozabúdate, lebo jednoducho nič nestíhate. Navyše ste unavená ako kôň, pretože ste zas do noci pracovali. A niekto si úplne kľudne vstane o 4, stihne sa naraňajkovať, prichystať sa, vypiť kávu, pozrieť telku, poupratovať, navariť, zaniesť deti do škôlky a ešte si aj oddýchnuť! Ako to tí ľudia len robia? No všetkých nás na nich štve jedna vec (vlastne je ich viacero): Namiesto toho, aby nám prezradili svoje tajomstvo spomaleného času, hrajú sa na dokonalé stvorenia, ktoré frustrujú všetkých naokolo!

Tu je 17 vecí, ktoré nás na nich naozaj štvú:

1. Vy vstávate asi na 15-te zazvonenie budíka. Oni sa zobúdzajú na prvé, vyzerajú akoby predtým absolvovali ozdravujúcu kúru a ešte sa z toho aj tešia! Skutočne, kto okrem nich sa usmieva, keď ráno počuje budík?

2. Vy idete do práce, akoby vás práve prešiel parný valec, oni si vykračujú oveľa svižnejšie a sviežejšie, akoby práve vyšli z posilky, ktorú zakončili sviežou sprchou.

3. Vy by ste slnko najradšej skvačili z oblohy a vrátili by ste na ňu mesiac, len nech si môžete aspoň na ďalších 10 minút pospať! Oni slniečku zakývajú a pozdravia ho na zvítanie nového dňa. Naozaj toto môžu myslieť vážne?

4. Zas sme pri tom, že vy nestíhate ani nevyhnutné veci, kým oni si ráno vyjdú na prechádzku so psom! A keď nestíhajú ani oni, aspoň si rannú prechádzku spoja s tým, že po ceste skočia na nákup. Vy ste rada ak nákup stihnete poobede.

5. O tej vychádzke, samozrejme, každému povedia, keď si hneď ráno pridajú selfie s východom slnka na sociálnu sieť. Všetci musia predsa vidieť, že sú dokonalí a majú všetko pod palcom!

6. Vzápätí nasleduje ďalšie bombardovanie fotkou – treba predsa odfotiť výdatné a zdravé raňajky. V zdravom tele zdravý duch! Ani jedno ani druhé zrejme nenadobudnete z kávy z automatu!

7. Je im jedno, že zvyšok domu si chce pospať dlhšie. Im začína deň ešte pred štvrtou, tak o tom musia vedieť všetci.

8. Vy si až v práci stihnete uvedomiť, že zrejme ste nezvolili najšťastnejšiu kombináciu farieb oblečenia a vyzeráte ako pako! Oni si všetko prichystajú ešte večer a ráno idú na istotu (viete, ak by ,,náhodou nestíhali“).

9. Váš záujem o dlhší spánok hneď zhejtujú podpichovačnými poznámkami. A potom vám, samozrejme, asi tisíckrát za deň pripomenú, že prespíte celý život.

10. Chcú sa s vami rozprávať hneď ako vstanete (pretože oni sú už svieži), no vy ste ešte nestihli vypiť ani rannú kávu. Aj by ste chceli vnímať, čo zmysluplné vám hovoria, no jednoducho máte plne vyčerpanú mozgovú kapacitu.

11. Váš deň sa ešte len začína, hromadíte si veci, ktoré do rána potrebujete stihnúť a máte pred sebou očividne poriadne dlhú noc. Ich deň sa práve v tom okamihu končí a idú spinkať.

12. Zas tie reči o tom, že prespíte polovicu života! Pripomínajú vám ich stále, stále dookola…

13. Vy ste radi ak si prečítate top aktuality, ktoré sa stali za mesiac a ste vďační ak nejaké novinky pochytíte z rádia v práci. Oni nikdy neopustia dom, kým si neprečítajú všetky novinky a neprelustrujú všetky sociálne siete.

14. Vy by ste ráno najradšej pospomínali všetky nadávky sveta a oni si spievajú? Ešte aj tým vás musia rozčuľovať!

15. Je víkend? Nevadí. Oni si ten budík nastavia o štvtej aj vtedy!

16. Neexistuje, že by niekam meškali. Veď už keď si privstanú, tak na miesto diania musia prísť aspoň o pol hodinu skôr.

17. Buďte si istí, že si nezabudnú ku každej supermotivačnej fotke napísať, že sú #RannéVtáčatá a treba #VstávaťACvičiť!

Zdroj: Buzzfeed.com