Tiež sa občas pristihnete, že jediné, na čom vám ,,skutočne záleží” je blaho okolia? Namiesto toho, aby ste dbali na vlastné šťastie, staviate sa do pozície človeka, ktorý pre iných urobí skutočne čokoľvek. Nenechajte sa však využívať!

 

1. Naučili ste sa prispôsobovať iným

Je to síce fajn, určite vás budú mať radi, avšak časom sa pre nich stanete ovcou, ktorá je ochotná vybehnúť vždy, keď to niekto potrebuje. Doprajte si čas aj pre seba, naučte sa povedať, čo sa vám páči, čo naopak nie a riaďte sa svojim inštinktom, choďte svojou cestou. Nemusíte byť iba tá, ktorej zostane najhorší druh čokolády z bonboniéry alebo pripálená ryža na dne hrnca!

2. „Bez problémov“ je vaša obľúbená fráza

Len preto, že to hovorí celé vaše okolie (mimochodom zo slušnosti) ste sa rozhodli, že to budete hovoriť aj vy. Ale prečo? Je normálne, že občas nemáte čas, ste unavená alebo sa vám jednoducho nechce. „Bez problémov“ hovorte len vtedy, ak chcete skutočne pomôcť a veci naozaj robiť.

3. Hlavný program dnešného dňa? Nebáť sa ozvať!

Sedíte v reštaurácií, objednáte si kuracie prsia na prírodno a prinesú vám tatársky biftek. Namiesto zeleniny ste dostali dusený hrášok a vy s rozpačitým úsmevom pozorujete neprítomného čašníka podávajúceho jedlo priamo pred vás. Prečo by ste to však mali akceptovať? Mýliť sa je ľudské, avšak upozorniť na chyby tiež. Nebojte sa urobiť prvý krok a neakceptujte chybné služby, ktoré ste si objednali a neboli vám dodané. Do reštaurácie predsa ideme, aby sme nemuseli variť a dostali jedlo, na ktoré máme chuť a nie na to, aby sme pretrpeli niečo, čo možno vôbec nikdy nekonzumujeme.

4. „Nevadí/ neviem” je vaša samozrejmá odpoveď na každú otázku.

Nepochybujeme, že vždy presne viete, čo chcete. Ak aj nie, určite ste viac naklonená k jednej alebo druhej strane. Ak sa vás niekto pýta či si dáte červené alebo biele víno a vy nedokážete odpovedať ani pri tak banálnej otázke, nečudujte sa, že s vami ľudia mávajú. Je skutočne veľmi ťažké fungovať s osobou, ktorá nedokáže povedať nič iné ako len „neviem“ a „nevadí“.

5. Môžete povedať nie. Kedykoľvek!

Ste v bare s priateľmi, nálada je na bode mrazu a vy chcete ísť domov. Bojíte sa však, že prídete o zábavu, ktorá môže nastať a nikdy ju nedoženiete. Kašlite na to, kľudne sa zdvihnite a choďte domov. Rovnako, ak sa vám kamaráti snažia dohodiť chlapa, ktorý sa vám absolútne nepáči, je slizký a iskry medzi vami lietajú asi ako medzi nadržaným medveďom a mŕtvou líškou, povedzte razantné nie a nezahadzujte sa s ním. Máte predsa na to, aby ste svojim šarmom očarili niekoho, kto očarí vás.

6. Ľahká korisť pre spotrebiteľské mašinérie

Milá a príliš hlúpa povedať nie? Zdvihnete telefón, navštívite banku, prídete iba vyplatiť účet a odchádzate alebo skladáte s dvojročnou zmluvou o službe, ktorú nepotrebujete a nemáte o ňu žiaden záujem. Zastavte to! Za tieto peniaze si môžete dopriať niečo pre seba bez výčitiek a akéhokoľvek odriekania si.

7. Meškáte? Trochu sebavedomia!

Vysoké topánky, dokonalý stiling, pohľad vpred a žiadne sebavedomie. Môžete sa snažiť vyzerať vždy dokonale ako len chcete, no ak si neveríte, ľudia vás nikdy nezačnú akceptovať. Predbehnú vás pri nástupe do električky, obsadia všetky miesta vo vlaku a ešte aj v autobuse sa na vás tlačia ako na sardinku. Máte to za potreby? Stačí len trochu nadhľadu, priebojnosti a nepochybujte, že budete vždy prvá.

8. Smrť jej pristane

Aj vy ste sa už zamýšľali, čo si o vás ľudia povedia po vašej smrti? „Bola milá, pekná..“ Pohreby sú síce smutnou záležitosťou, ale nie je nič príjemnejšie, ako keď sa na nich uvoľní atmosféra vďaka spomienkam na danú osobu. A povedzme si úprimne, kto si časom spomenie na osobu, ktorá nikdy nezatriasla zemou? Buďte kráľovnou dní, nebojte sa žiť naplno!

RIAĎTE SA SVOJIM INŠTINKTOM, CHOĎTE SVOJOU CESTOU.

9. „Dnes večer nepijem“ je len absurdná lož

Alkohol, naša metla ľudstva, ide ruka v ruke so spoločnosťou, v ktorej sa práve vyskytujete. Jedno, dve naliehania a už počujete spokojné reči: „ooooooooo, vedeli sme, že si dáš!“ kým vám podávajú pohár, s čím ste opäť súhlasili.

10. Kamarát- taky rád

Frustrovaná, nechcená, zamilovaná do kamaráta, ktorý hľadá niekoho iba na intímnosti. Ochotne súhlasíte, že budete jeho friendka s benefitmi, pomotá vám hlavu ešte viac a keď si nájde reálnu frajerku, ostanú vám zas len oči pre plač. Nenechajte sa oblbovať a nesúhlaste so všetkým, čo sa vám hádže pod nohy. Sú to LEN chlapi!

11. Ste „obľúbená opatrovateľka.”

Samozrejme, že ste! Veď kto iný poskytne na požiadanie svoj byt, nakúpi pizzu, pivo, nechá u seba všetkých prespať a ráno uprace celý byt?

12. Oči psa na vás fungujú ako prsia na chlapa.

Z tohto dôvodu je z vášho psa klobása, malé prasiatko, diabetik a tukový vankúšik s nohami! A je to len vaša vina!

Foto: walldevil.com, hdwallpapers.in